Skip to main content

Ušakovs neiztur pārbaudi ar demokrātiju

Šodien Rīgas domes sēdē Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu vairākums liedza VIENOTĪBAS Rīgas frakcijai dalību Latvijas Pašvaldību savienībā. Protestējot pret domes vairākuma nedemokrātisko lēmumu, VIENOTĪBAS deputāti atstāja sēžu zāli.

Domes opozīcija ierosināja iekļaut Rīgas domes pārstāvniecībā Latvijas Pašvaldību savienībā četrus domes frakciju priekšsēdētājus, viņu vidū Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētāju Aleksandru Kiršteinu un VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētāju Sarmīti Ēlerti. No sešiem Rīgas domes pārstāvjiem tika iebalsoti pieci deputāti no Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai frakcijām, kā arī Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētājs. Domes vairākuma balsojuma rezultātā VIENOTĪBA netiks pārstāvēta Latvijas Pašvaldību savienībā.

„Ušakovs neizturēja pārbaudi ar demokrātiju kārtējo reizi. Tādejādi Rīgas domes priekšsēdētājs apliecināja nerēķināšanos ar daļu rīdzinieku interesēm”, uzskata Sarmīte Ēlerte.

Balsojums par Rīgas domes pārstāvjiem Latvijas Pašvaldību savienībā ir saistīts ar šodien pieņemto lēmumu par Rīgas dalības atjaunošanu šajā biedrībā. Tās svarīgākie uzdevumi ir pašvaldības politikas veidošana Latvijā, kopīgo problēmu risināšana un pašvaldību interešu aizstāvēšana.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu