Skip to main content

Circene: papildu finansējums veselības nozarei ļaus palielināt pakalpojumu pieejamību par vismaz 20%

„19,5 miljoni latu, par kuru piešķiršanu veselības nozarei šā gada valsts budžeta grozījumos valdība jau vienojusies, ir ļoti nozīmīgs atbalsts, lai veselības aprūpes pakalpojumi kļūtu pieejamāki iedzīvotājiem. Papildu finansējums ļaus vairāk apmaksāt izmeklējumus un ārstu konsultācijas, mazināt rindas ambulatorajā aprūpē un dienas stacionāros, kā arī pacientu rindas uz endoprotezēšanas operācijām un rehabilitāciju,” norāda veselības ministre Ingrīda Circene.

„Finansējuma palielinājuma rezultātā līdz 27% palielināsies pakalpojumu apjoms endoprotezēšanas operācijām un rindu mazināšanai uz medicīnisko rehabilitāciju stacionārā. Līdz 20% palielināsies ambulatoro speciālistu un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksa, bet par 12% – diagnostiskajiem izmeklējumiem. Savukārt pasākumi prognozējamās invaliditātes novēršanai un laboratoriskajiem izmeklējumiem tiks apmaksāti pēc padarītā darba apjoma,” uzsver veselības ministre.

Jau ziņots, ka 1,1 miljons latu no papildu līdzekļiem tiks novirzīts Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānā 2012. – 2014. gadam paredzēto pasākumu realizācijai – papildu izmeklējumiem grūtniecēm, neauglības diagnostikai un ārstēšanai, kā arī daļējai medikamentu kompensācijai grūtniecēm un bērniem līdz 2 gadu vecumam. 897 tūkstoši latu paredzēti rindu mazināšanai uz endoprotezēšanas operācijām, savukārt, 7,3 miljoni latu – speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksai. Laboratorisko un diagnostisko izmeklējumu apmaksai novirzīs 8 miljonu latu, bet 1 miljonu latu – daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcām observācijas gultu izveidei un uzturēšanai. Slimnīcām tas ļaus nodrošinot efektīvāku pacientu plūsmas organizēšanu un sniegs iespēju vairāk pacientus ārstēt ambulatori. 704 tūkstoši latu piešķirti pasākumiem prognozējamās invaliditātes novēršanai, 356 tūkstoši latu – rindu mazināšanai medicīniskajai rehabilitācijai stacionārā, savukārt 91 tūkstotis latu – Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai papildus ārstu speciālistu, ģimenes ārstu un māsu diennakts dežūru nodrošināšanai uzņemšanas nodaļās un speciālistu konsultācijām slimnīcas poliklīnikā.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālr.: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu