Skip to main content

Deputāti plāno atteikties no piemaksas par komisiju sēžu apmeklēšanu

Visu Saeimas frakciju priekšsēdētāji iesnieguši kopīgu priekšlikumu, kas paredz mainīt deputātu atalgojuma sistēmu un atteikties no kompensācijām un piemaksām.

Frakciju vadītāju priekšlikums nosaka, ka Saeimas deputātu alga piesaistīta vidējai darba algai tautsaimniecībā, piemērojot koeficientu 3,2. 2011.gadā tiktu piemērots samazināts koeficients un deputātu amatalga būtu 1413 lati pirms nodokļu nomaksas, tādējādi nepalielinot kopējo atalgojuma fondu.

Plānots, ka no nākamā gada deputātiem vairs netiks piemaksāts par komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklēšanu un viņi nesaņems reprezentācijas naudu, sakaru izdevumu kompensāciju un transporta izdevumu kompensāciju.

Vienīgā kompensācija būtu apvienotā kompensācija par transporta izdevumiem un telpu īri. Šīs kompensācijas apmēru plānots veidot detalizētu, atkarībā no deputāta dzīvesvietas. Piemēram, kompensācijas maksimālais apmērs deputātam, kurš dzīvot tālāk par 280 kilometriem no Rīgas būtu 471 lats, savukārt Pierīgā dzīvojošie varētu saņemt kompensāciju tikai par transporta izdevumiem, nevis arī īres kompensāciju, kā tas ir noteikts patlaban. Lai saņemtu šo kompensāciju, deputātiem būs jāuzrāda attaisnojoši dokumenti (degvielas pirkuma čeki, īres līgums u.c.).

Frakciju vadītāji rosina vienotajā atalgojuma sistēmā iekļaut arī Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisiju (FKTK). FKTK darbinieku mēnešalga tiktu pielīdzināta finanšu sektorā strādājošo atalgojumam. Atalgojums nedrīkstēs pārsniegt finanšu un apdrošināšanas jomās strādājošo vidējo atalgojumu, tam piemērojot koeficientu 4,95. Plānots, ka šī kārtība stātos spēkā no nākamā gada maija.

Tāpat visu parlamentā pārstāvēto frakciju vadītāji mudina vienotajā atalgojuma sistēmā iekļaut Latvijas Banku. Plānots valdībai uzdot līdz 2011.gada martam izstrādāt attiecīgu likumprojektu un sākt konsultācijas ar Latvijas Bankas amatpersonām, savukārt līdz jūnijam šo likumprojektu iesniegt Saeimā.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu