Skip to main content

Finanšu ministrs: Latvijas ārējās tirdzniecības apjomi saglabājas stabili

Šā gada oktobrī eksports pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi pieaudzis par 24,9 %, un imports par 27,9 %, bet mēneša laikā tirdzniecība saglabājusies tuvu iepriekšējā mēneša apjomam.

„Tirdzniecības apjomu pieaugumu lielā mērā ietekmē cenu kāpums gan eksportētajai, gan arī importētajai produkcijai, kas bija novērots šāgada 3. ceturksnī un ietekmēs arī gada beigu rezultātus,” skaidro finanšu ministrs Andris Vilks.

Eksporta atkopšanos galvenokārt virza lauksaimniecības preču, koksnes un metāla izstrādājumu ražotāji. Stabilu pieauguma tendenci uzrāda arī papīra, kartona un poligrāfijas izstrādājumu un plastmasas izstrādājumu eksports.

Pozitīvi vērtējams mehānismu un mehānisko ierīču importa kāpums, kas norāda uz pakāpenisku investīciju pieaugumu. Pēdējo četru mēnešu laikā mehānismu un mehānisko ierīču imports pieaudzis par trešdaļu salīdzinot ar vidējo importa apjomu 2009. gadā, turklāt tendence ir augšupvērsta.

Arī satiksmes līdzekļu importa pieaugums vērtējams pozitīvi, jo pēdējos mēnešos strauji pieaug jaunu kravas automobiļu reģistrācija, īpaši kravas automobiļu ar pilnu masu virs 16 tonnām, jo, atkopjoties kravas pārvadājumu sektoram, rodas nepieciešamība pēc tehnikas atjaunošanas.

Tuvākajos mēnešos eksporta apjomi nedaudz saruks sezonālu faktoru dēļ, jo septembrī un oktobrī eksporta apjomi parasti ir vislielākie gada laikā. Arī pieauguma tempi nedaudz samazināsies, jo 2009. gada beigās eksports sāka strauji atkopties.
 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu