Skip to main content

Diskusija ar VIENOTĪBA Saeimas deputātiem Tukumā

4. februārī Tukumā biedrība Brīvā Akadēmija ar flamenko mūziku fonā rīkoja diskusiju ar VIENOTĪBA saeimas deputātiem – Uģi Rotbergu (PS) , Ingmāru Čaklo (PS) un Aivaru Volfu ( reģionālā partija Tukumam un novadam) un Pilsoniskā savienība ģenerālsekretāri Sanitu Stelpi. Pozitīvu tonalitāti sarunai diskusijai radīja flamenko mūziķis, Andra Kārkliņa māceklis Rolands Masaļskis. Sarunas moderators bija Arnis Šablovskis.

Ap 20 interesentu, baudot mūziku, centās tuvāk iepazīt katru no politiķiem un reizē saprast – ko var un ko nevar sagaidīt no politiķiem mūsdienu Latvijā. Klāt bija gan Brīvā Akadēmija (biedrība pamatā cenšas Tukumā organizēt augsta līmeņa muzikālos notikumus un diskusijas par sabiedrībai nozīmīgiem tematiem) aktīvisti un pensionāru pārstāvji, gan cilvēki, kas aizvadītajās saeimas vēlēšanās balsojuši par politisko partiju apvienību VIENOTĪBA. Katram no saeimas deputātiem tika vaicāts par iespēju pašreiz lobēt viņu īpašo nozari – U. Rotbergam zaļo jeb ekoloģisko virzienu, I. Čaklajam – kultūru, bet A. Volfam – Latvijas pašvaldības. Pamata secinājums no sarunas – pārmaiņas, kuras patlaban Latvijā visā sagaidām, noteikti nav iespējamas tikai politiķu, saeimas deputātu darba rezultātā. Tās būtu iespējamas pēc būtības iesaistot visu Latvijas sabiedrību. Savā ziņā arī šobrīd NVO un biedrībām ir daudz lielāka uzticamība sabiedrībā nekā politiskajām partijām un politiķiem. Izmaiņas katrā atsevišķajā vietā – pilsētā, pagastā – atkarīgas no cilvēkiem ar iniciatīvu. Tos atbalstīt arī iespējams būtu galvenais politiķu uzdevums.

Daži klātesošie izteica viedokli, ka patlaban Latvijas vadošajiem politiķiem nav valsts realitātē balstītas ilglaicīgas vīzijas par Latviju nākamajiem 15 – 20 gadiem. Savukārt VIENOTĪBA un jo īpaši Pilsoniskā savienība politiķiem tika izteikts vēlējums biežāk atklāti dalīties publiskajā telpā ar savām vīzijām un parlamentārā darba dienām un nedienām. Daži izteica pārmetumu, ka šī brīža saeimas deputātu retorikā maz jūtams, ka viņu politika būtu saistīta ar Latvijas cilvēku. Centrā neviļus ir nonācis nevis cilvēks, bet valūtas fonds, konsolidācija, amatu sadale un pārdale, vienošanās utt. Tas skumdina. Uģis Rotbergs izteica savu viedokli arī par nesen publiskoto Al Jazeera sižetu par Latvijas mežiem. Pēc viņa domām tas aktualizēja tiešām būtiskas Latvijas mežu nozares problēmas.

Ingmārs Čaklais, savukārt, dalījās savā pieredzē, vadot Latviešu biedrību Rīgā, padarot to funkcionālāku un dinamiskāku, bet Aivars Volfs apņēmās darīt visu, lai Latvijas pašvaldības, reģioni, iegūtu pēc iespējas lielāku patstāvību un lai valsts birokrātija lēmumu pieņemšanai pašvaldībās tiktu būtiski mazināta.

Sanita Stelpe klātesošajiem iezīmēja savu vīziju VIENOTĪBA partijas izveidei. Sarunas noslēgumā biedrības Brīvā Akadēmija vadītāja Santa Jākobsone pateicās viesiem par vizīti un atvērtību diskusijā un iepazīstināja ar Brīvās Akadēmija darbības principiem. Bet flamenco atkal īsti spēja vienot visus arī pēc diskusijas – gan līdzīgi, gan citādi domājošos. Lai nu mums izdodas atrast harmoniju – politikā, mūzikā un arī ikdienas dzīvē!

Foto no tikšanās

 

Informāciju sagatavoja:
Arnis Šablovskis

Dalies ar ziņu