Skip to main content

Dombrovska un eksportējošo nozaru vadību vienošanās

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar lielāko eksportējošo nozaru asociāciju vadītājiem – Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidentu Juri Biķi, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētāju Vilni Rantiņu, Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidentu Normundu Bergu, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas Valdes priekšsēdētāju Vitāliju Skrīveli, kā arī DnB Nord bankas ekonomikas ekspertu Pēteri Strautiņu. Lielāko eksportējošo nozaru asociāciju vadītāji sarunās pauda atbalstu Ministru prezidenta īstenotajai ekonomiskajai politikai, uzsverot nepieciešamību turpināt strukturālās reformas.

Tikšanās laikā lielāko eksportējošo nozaru asociāciju vadītāji augsti novērtēja V. Dombrovska īstenoto ekonomisko politiku un aizsāktajām strukturālajām reformām, kā rezultātā tautsaimniecībā ir novērojama stabilizācijas un pirmās izaugsmes pazīmes. Nozaru asociāciju vadītāji uzsvēra, ka valdībai jāturpina uzsāktais kurss, lai pirmās pozitīvās iezīmes pārvērstu turpmākā veselīgā tautsaimniecības attīstībā.

Tikšanās laikā J. Biķis uzsvēra nepieciešamību stingrāk koordinēt sadarbību starp ministrijām dažādu tautsaimniecībai būtisku politiku izstrādē un īstenošanā, panākot pēc iespējas labāku un saskanīgāku efektu uzņēmējdarbības atbalstam.

Savukārt N. Bergs tikšanās laikā uzsvēra nepieciešamību nekavējoties ķerties pie elektroniskās pārvaldes ieviešanas un dažādu valsts pārvalžu datu bāzu konsolidācijas, padarot pēc iespējas pieejamākus un vienkāršākus valsts pārvaldes pakalpojumus gan uzņēmējiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

V. Rantiņš un P. Strautiņš uzsvēra nepieciešamību īstenot plašas reformas augstākajā izglītības un arodizglītības jomās, lai izšķirīgi risinātu hronisku kvalificētu speciālistu trūkumu darba tirgū un stiprinātu Latvijas eksportējošo nozaru starptautisko konkurētspēju.

V. Skrīvelis uzsvēra, ka nepieciešama pēctecība valdības īstenotajai politikai. Viņš atzina, ka V. Dombrovska valdības ekonomiskā politika, liekot uzsvaru uz ražošanu un eksportu, ir sevi attaisnojusi un tā ir jāturpina.

Darba brokastīs kopā ar Ministru prezidentu piedalījās arī ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tālr. 67082865/29480299
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu