Skip to main content

Ministru prezidenta tikšanas ar Portugāles vēstnieku Latvijā

Ceturtdien, 14. oktobrī, Rīgā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Portugāles vēstnieku Latvijā Žoau Luišu Nizu Piņeiru (João Luís Niza Pinheiro), viņa atvadu vizītes ietvaros.

Tikšanās ietvaros abas amatpersonas pauda gandarījumu par Latvijas un Portugāles labajām divpusējām attiecībām. Vēstnieks apsveica Valdi Dombrovski ar 10. Saeimas vēlēšanu rezultātiem un atzina, ka Portugāle augstu vērtē Latviju kā uzticamu sadarbības partneri ES un NATO.

Ministru prezidents V. Dombrovskis atzīmēja novembra mēnesī gaidāmo NATO samitu Lisabonā, kura laikā tiks pieņemta jaunā NATO Stratēģiskā koncepcija, kuras izstrādē piedalījās arī Latvijas pārstāvis, esošais ārlietu ministrs Aivis Ronis.

Portugāles vēstnieks Žoau Luišu Nizu Piņeiru uzsvēra Latvijas un Portugāles daudzās kopējās nostādnes ārpolitikā un drošības jomā, kā piemēru minot, abu valstu dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Ministru prezidents un vēstnieks sarunas laikā pārrunāja abu valstu ekonomisko sadarbību, īpaši uzsverot, ka tai pastāv iespējas pieaugt pēc ekonomiskās krīze pārvarēšanas, jo abas valstis ir guvušas nozīmīgu pieredze šīs krīzes pārvarēšanā.

Tikšanās noslēgumā Ministru prezidents pateicās Portugāles vēstniekam Latvijā Žoau Luišu Nizu Piņeiru par personīgi ieguldīto darbu abu valstu savstarpējo attiecību sekmēšanā un savas darbības laikā ir daudz darījis, lai veicinātu izpratni Portugālē par Latviju un tās iedzīvotājiem.

Fotogrāfijas no Ministru prezidenta un Portugāles vēstnieka Latvijā tikšanās ir pieejamas Valsts kancelejas fotovietnē: www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157625161144348/

 

Informāciju sagatavoja:
Aivis Freidenfelds
Ministru kabineta preses sekretārs
Tālr. 67082922/29241016
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu