Skip to main content

Dombrovska vadītā trešā valdība sāk darbu

Otrdien, 25. oktobrī, Saeima izteica uzticību Ministru prezidenta Valda Dombrovska izveidotajam Ministru kabinetam.

V. Dombrovskis kā premjerministrs būs jau trešajā valdībā pēc kārtas. Ministru kabinetu veidos arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, finanšu ministrs Andris Vilks, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, labklājības ministre Ilze Viņķele, satiksmes ministrs Aivis Ronis, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, veselības ministre Ingrīda Circene, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs un zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Pirmajā jaunās valdības svinīgajā sēdē otrdien, 25. oktobrī, piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš savā uzrunā norādīja uz to, ka priekšā ir smagi darbi – budžeta konsolidācija un starptautiskā aizdevuma noslēgšana, un rezultāts būs atkarīgs no tā, cik saliedēti ritēs valdības darbs. Viņš atzīme arī to, ka ikviens sākums prasa iedziļināšanos, taču šoreiz nav daudz laika, lai iesildītos, šobrīd valdībai jābūt stiprai kā jebkad iepriekš.

Premjerministrs, uzrunājot klātesošos, norādīja, ka valdības veidošanas process šoreiz bijis sarežģīts un ar dažādiem pavērsieniem bagāts. „Redzam, ka šodien mūs atbalstīja 57 balsis Saeimā. Ir būtiski, lai mēs spētu strādāt ar šo balstu skaitu arī nepopulārajos lēmumos”, norādīja premjers. Viņš uzsvēra, ka valdībai būs daudz darāmā arī ārpus Latvijas, tostarp, lai panāktu godīgākus nosacījumus Latvijas lauksaimniekiem, panāktu pietiekami lielu finansējumu no ES fondiem, kā ar strādājot pie pozitīvā tēla veidošanas ārvalstīs.

Jaunā Ministru kabineta pilnvaru laiks ir trīs gadi, kas attiecīgi ir arī jaunā parlamenta mandāta laiks.

Ar V. Dombrovska vadītās valdības deklarāciju var iepazīties šeit. Jaunā Ministru kabineta prioritātes turpmākajiem trīs gadiem ir:
– stabila un ilgtspējīga Latvijas attīstība, veicinot ikviena Latvijas iedzīvotāja labklājību, mazinot sociālo nevienlīdzību, kā arī stimulējot Latvijas ekonomikas starptautisko konkurētspēju;
– saliedēta un iekļaujoša sabiedrība, spēcīga laikmetīga nacionālā identitāte, vienlaikus nodrošinot latviešu nācijas, valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību;
– tiesiskuma nostiprināšana un sabiedrības uzticēšanās valsts varai, sabiedrības līdzdalības un iniciatīvas veicināšana dalībai valsts pārvaldes procesos;
– Latvijas tautas ataudzes veicināšana, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas valsts piederīgo imigrācijas veicināšanai un Latvijas reģionu attīstībai.

Foto no svinīgās sēdes
Audio ieraksts no svinīgās sēdes

Informāciju sagatavoja:
Ilze Eida
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082902, 26533905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu