Skip to main content

Dombrovskis ar ekonomistiem diskutēs par ekonomikas uzdevumiem

Ceturtdien, 19. aprīlī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis „Ekonomistu apvienības 2010” rīkotajā konferencē "Finanšu krīze Latvijā. Analīze. Mācības. Rekomendācijas." Latvijas universitātē sniegs lekciju „Nākamais uzdevums: Latvijas ekonomikas izrāviens – konkurētspējas palielināšana un izaugsmes nodrošināšana”, kurā analizēs arī citu valstu pieredzi ekonomikas pārstrukturēšanā.

Ekonomisti uzskata, ka finanšu krīze ir viens no svarīgākajiem Latvijas jaunākās vēstures notikumiem, kas atstās ilgstošu ietekmi uz valsts ekonomisko un politisko attīstību. Konferences mērķis ir saprast, kādas būs krīzes un tās novēršanas pasākumu sekas, apzināt globālo faktoru ietekmi un ko darīt tālāk, lai valstī attīstītu sabalansētu ekonomikas modeli un harmonisku sabiedrību. V. Dombrovskis savā lekcijā stāstīs par nākamajiem soļiem un valsts uzdevumiem, lai nodrošinātu Latvijas ekonomikas izrāvienu, ko valdība izvirzījusi par Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gadam vadmotīvu.

Konferences ietvaros prezentēs V. Dombrovska un Andersa Aslunda grāmatas „Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi” tulkojumu latviešu valodā, kas būs pieejams elektroniskā versijā. „Ekonomistu apvienība 2010” izdevusi 2011. gadā iznākušās grāmatas „How Latvia Came Through the Financial Crisis” tulkojumu, kas papildināta ar jaunu nodaļu. Tajā grāmatas autori sniedz savu vērtējumu par aktuālajiem notikumiem Latvijā, analizē četru valstu pieredzi krīzē – Latvijas, Grieķijas, Portugāles un Itālijas pieredzi, atgūstot kontroli pār makroekonomisko situāciju. Grāmatas papildinātajā versijā var iepazīties arī ar Ekonomistu apvienības 2010 ekspertu redzējumu par krīzes pārvarēšanas periodu.

V. Dombrovskis un A. Aslunds savā grāmatā uzsver iespējami ātru un visaptverošu „jostas savilkšanas” pasākumu sākšanas nozīmi: „Kraso, laicīgo fiskālo pasākumu dēļ vairākums indeksu, kas atspoguļo Latvijas ekonomikas rādītājus, sasniedza zemāko punktu 2009. gada pirmajā pusē. Savlaicīgu taupības pasākumu uzsākšana kopā ar plaša mēroga strukturālām reformām veicināja to, ka kopprodukta samazināšanās neilga vairāk kā divus gadus, un 2011. gadā Latvija un trīs Baltijas valstis kopumā piedzīvoja straujāko ekonomikas izaugsmi visā Eiropā.”

Grāmatas oriģinālversiju izdeva Peterson Institūts 2011. gada maijā. Tajā aprakstīta Latvijas krīzes pārvarēšana, apskatot notikumus 2009./2010. gadā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: 67082919, 29120742
[email protected]

Dalies ar ziņu