Skip to main content

RD Vienotība: SC un GKR nevēlas bērniem iemācīt latviešu valodu

Rīgas domes deputātu frakcijas „Vienotība” deputāti uzskata, ka 20 gadus pēc Latvijas neatkarības atgūšanas bērnudārzos mācībām jānotiek latviešu valodā.

RD „Vienotība” deputāti vairākkārt aicinājuši par šo jautājumu uzsākt diskusiju RD Izglītības, kultūras un sporta komitejā, tomēr līdz šim tas nav izdevies.

RD apstiprina pirmsskolas izglītības iestāžu nolikumus, kur noteikts, ka mācību valoda ir krievu. Tāpat arī nav iekļauts punkts, kas paredz, ka bērnudārzu darbības uzdevums ir radīt apstākļus nacionālās pašapziņas attīstībai, veicināt latviešu tautas tradīciju saglabāšanu un kopīgu svētku svinēšanu, veicināt mazākumtautību izglītojamo integrāciju.

‘Turpināsies bērnu nošķirtība, SC nostāja neizbrīna, jo viņi jau rīkoja arī referendumu, lai ieviestu divas valsts valodas. Tagad ir skaidra arī „Gods kalpot Rīgai” deputātu nostāja – viņi grib ‘kalpot’ krieviski’, uzskata RD „Vienotība” deputāti, „RD šobrīd bērnudārzos audzina nākamos Rīgas domes apmaksāto latviešu valodas kursu audzēkņus.”

Pavisam Rīgā ir 158 pirmsskolas izglītības iestādes, 75 no tām mācības notiek latviešu valodā, 32 pirmsskolas izglītības iestādēs mācību valoda ir latviešu un krievu valoda, savukārt 51 bērnudārzā mācības bērniem notiek krievu valodā.

Jau ziņots, ka Rīgas domes deputātu frakcijas «Vienotība» deputāti pieprasa atteikties no padomju okupācijas laikos izveidotās pirmsskolas izglītības sistēmas, kas sadala bērnudārzus pēc valodas pazīmes, un aicina uzsākt pakāpenisku pāreju uz pirmsskolas izglītības programmas apguvi valsts valodā.

 

Dalies ar ziņu