Skip to main content

Dombrovskis ar Pasaules Bankas pārstāvjiem analizēs uzņēmējdarbības vides uzlabošanu

Ceturtdien, 12. janvārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Pasaules Bankas Polijas un Baltijas valstu biroja vadītāju Ksavieru Deviktoru (Xavier Devictor), lai pārrunātu aktuālās Eiropas un globālās ekonomikas attīstības tendences un to ietekmi uz Baltijas valstu reģionu, kā arī citus jautājumus.

Tikšanās laikā tiks analizēta Latvijas uzņēmējdarbības vides konkurētspēja un iespējas to uzlabot, kā arī Latvijas rezultāti Pasaules Bankas veiktajā pētījumā Doing Business 2012. Tāpat premjers un Pasaules Bankas pārstāvji spriedīs par turpmākās sadarbības perspektīvām, uzlabojot gan uzņēmējdarbības vidi un valsts konkurētspēju, gan attīstot darbaspēku un veicot uz inovācijām orientētas reformas, gan īstenojot reformas sociālās palīdzības sistēmā.

Puses izvērtēs arī Pasaules Bankas aizdevumu sociālā sektora reformu veikšanai ietvaros veikto pasākumu rezultātus un lems par turpmāko sadarbību sociālo reformu turpināšanā.

Kā vēstīts iepriekš, saskaņā ar Pasaules Bankas Doing Business 2012 pētījuma datiem, Latvija ir ierindota starp tām valstīm, kurās veiktās reformas ir atvieglojušas uzņēmējdarbības veikšanu. Latvijas valdības mērķis ir turpināt darbu pie uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas, lai pētījumā Doing Business 2013 Latvija iekļūtu starp 20 labākajām valstīm.

Informācija medijiem:
Tikšanās notiks plkst. 10:00 Ministru kabineta ēkā, Ministru prezidentu zālē. Pirms tikšanās paredzēta foto/video iespēja. Pēc tikšanās, plkst. 10:45 notiks V. Dombrovska un K. Deviktora mediju brīfings (Ministru kabineta ēkā, 3. stāvā). Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm vai iepriekš sazinoties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082922).

Par Doing Business:

Pētījums tiek veikts kopš 2003. gada. Pētījumā tiek analizēti 10 kritēriji, kas raksturo to, cik valstī sakārtota vide uzņēmējdarbības veikšanai, tostarp risinājumi maksātnespējas gadījumā, pārrobežu tirdzniecība, uzņēmējdarbības uzsākšanas procedūras. Tā veikšanai tiek piesaistīti ekonomikas analītiķi, pētnieki un eksperti no valsts un privātā sektora. Doing Business rezultāti ir viens no faktoriem, kurus ņem vērā investori, meklējot jaunas iespējas attīstīt savu biznesu.

Doing Business 2012 pētījums

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Mob. tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu