Skip to main content

Druviete sveic literārā konkursa „Teiksma par Oskaru Kalpaku” laureātus

FOTO no pasākuma

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, šodien, 17.martā, svinīgā pasākumā sveica jaunrades konkursa „Teiksma par Oskaru Kalpaku” laureātus un pateicās par ieguldīto darbu jaunradē.

„Cilvēki kļūst par leģendām, un leģendas dzīvo no paaudzes paaudzē un kļūst par piemēru mums visiem. Oskars Kalpaks nenoliedzami ir ne tikai simbols aizgājušo gadu brīvības cīņām, bet arī nebeidzamajām brīvības cīņām. Teiksmas forma ļauj mums atrauties no realitātes, no zemes un skatīt cilvēkus, lietas, parādības, notikumus spilgtākā gaismā. Jums tas ir izdevies – jūsu esejās, dzejoļos un stāstījumos mēs redzam pēctecības ideju,” sacīja ministre. I.Druviete arī pateicās skolotājiem un bērnu vecākiem, kas iedvesmojuši šim darbam.

„Es tiešām esmu pateicīga par to, ka jūs esat īsteni savas valsts patrioti un esat spējuši ne tikai dziļi sirdī just Latviju un tās brīvības cīnītāju, bet arī rast īstos vārdus, kā par to pārliecināt citādi domājošos. Lai jums spēks uzturēt savu nacionālo pārliecību arī turpmāk, lai jums gandarījums šodien, esot šeit, un uz tikšanos nākamajos gados, kad jūs vēl un vēl apliecināsiet savu mīlestību pret Latviju,” novēlēja ministre.

Konkurss „Teiksma par Oskaru Kalpaku” tiek rīkots, lai skolu jaunatni rosinātu iegūt dziļākas zināšanas par Latvijas vēsturi, par pirmo latviešu bruņoto spēku komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kā arī veicinātu skolēnos patriotisma jūtas pret savu dzimto zemi, pilsētu, ciemu. Tajā var piedalīties 6.-12.klašu skolēni.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Tālr.: 67047834; 67047804
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

Dalies ar ziņu