Skip to main content

Eiropas Parlamenta izmeklēšanas komiteja iztaujās Volkswagen vadību

Rīt, 13. jūlijā, notiks Eiropas Parlamenta auto emisiju skandāla izmeklēšanas komitejas sēde, uz kuru ir izsaukts autobūves koncerna Volkswagen (VW) vadības pārstāvis.

Izmeklēšanas komitejas sēdē VW pārstāvim būs jāatbild uz deputātu jautājumiem par krāpšanos ar emisiju mērījumiem. Iztaujāšana komitejā līdzinās nopratināšanai tiesā. Paredzēts, ka VW pārstāvja iztaujāšana ilgs pusotru stundu. Tāpat rīt tiks iztaujāts arī pārstāvis no Renault. Šim uzņēmumam arī nācās atsaukt lielu skaitu automašīnu, kas pārsniedza atļauto emisiju apjomu.

Deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP), kurš vada lielākās Parlamenta frakcijas darbu šajā komitejā, uzsver: “Izmeklēšanas komiteja savā darbā iegūst aizvien jaunus faktus, kas norāda uz krāpšanos ar auto izmešu rādītājiem un dīzeļautomašīnu lielo lomu gaisa piesārņošanā. Parlamenta kreisā flanga politiķi aizvien skaļāk runā par dīzeļa automašīnu aizliegšanu. Tas nav risinājums. Tiem, kuri krāpušies ir jāsaņem sods, savukārt, mums – politiķiem – ir jāatrod risinājums, kā aizsargāt vidi un saglabāt darba vietas Eiropā.”

Kā zināms, pagājušā gada nogalē Vācijas autobūves gigants VW bija spiests atzīties, ka gadiem ir aprīkojis to ražotās dīzeļdzinēju automašīnas ar programmatūrām, kas ļauj krāpties ar izmešu rādījumiem, līdz ar to tie var būtiski pārsniegt pieļaujamo normu. Eiropas Parlaments ir izveidojis izmeklēšanas komiteju ar plašām pilnvarām, kas izvērtē ES institūciju un dalībvalstu atbildību par pieļautajiem pārkāpumiem. Komiteja jau ir uzklausījusi Eiropas Komisijas pārstāvjus un neatkarīgus nozares speciālistus.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu