Skip to main content

Eirozonas valstis no Latvijas var mācīties finanšu sistēmas sakārtošanu

27. maijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, uzturoties vizītē Berlīnē, intervijā vācu medijiem norādīja, ka Latvijas valdība ir veiksmīgi īstenojusi valsts finanšu sistēmas sakārtošanu. Iedzīvotājiem par to ir nācies maksāt augstu cenu, tomēr finanšu konsolidācijai ir bijusi neatsverama loma Latvijas finanšu stabilitātes nodrošināšanā, un šo piemēru var izmantot arī Eirozonas valstis, kas nonākušas ekonomiskās grūtībās.

„Latvija vēlas 2014. gadā ieviest eiro, un ir svarīgi, lai mēs pievienotos stiprai un stabilai eirozonai”, uzsvēra ārlietu ministrs. „Tādēļ Latvija atbalsta ES ietvaros plānotos pasākumus finanšu uzraudzības pastiprināšanai, tostarp, Eiropas Stabilitātes mehānisma izveidi, vienošanos par „Eirozona Plus”.

Latvijas ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis darba vizītes Berlīnē ietvaros tikās ar Vācijas federālo ārlietu ministru Gvido Vestervelli (Guido Westerwelle) un Bundestāga Ārlietu komisijas vadītāja vietnieku Hansu Ulrihu Klozi (Hans Ulrich Klose). Ministrs sniedza arī intervijas vācu laikrakstam „Frankfurter Allgemeine Zeitung” un radiostacijai „Süd-West-Rundfunk”.

Vizītes noslēgumā vēstniecībā paredzēta ministra tikšanās ar latviešu kopienas pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu