Skip to main content

EP komiteja atbalsta Kariņa ziņojumu par enerģētikas infrastruktūras attīstību

Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja atbalstījusi ziņojumu „Enerģētikas infrastruktūras prioritātes līdz 2020. gadam un pēc tam”, kura viens no galvenajiem izstrādātājiem jeb līdzautors ir deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP).

“Vienota un integrēta enerģētikas tīkla izveide ir nozīmīgs solis virzībā uz vienotu Eiropas enerģētikas tirgu. Preces un pakalpojumi jau šobrīd brīvi var pārvietoties Eiropas robežās, to nepieciešams attiecināt arī uz energoresursiem. Vienots Eiropas Savienības enerģētikas tirgus ne tikai palielinās piegādes drošību, bet arī nodrošinās zemāko iespējamo cenu mūsu patērētājiem,” pēc ziņojuma apstiprināšanas, uzsvēra tā līdzautors Kariņš.

Ziņojumā aizstāvēta vienota enerģētikas tīkla izveide Eiropā, kas nodrošinās drošu energoresursu plūsmu un izbeigs tādu „enerģētikas salu” pastāvēšanu kā visas trīs Baltijas valstis. Vienots enerģētikas tīkls ir priekšnosacījums integrētam un plašam Eiropas enerģētikas tirgum. Tas pavērs daudz labākas iespējas arī atjaunojamo energoresursu iekļaušanai enerģētikas tirgū. Ziņojumā iestrādāti kritēriji jaunu enerģētikas infrastruktūras objektu būvniecībai: iekļaušanās kopējā tirgū, konkurences palielināšana, tirgus koncentrācijas samazināšana, tirgus likviditāte, atkarības no viena piegādātāja risināšana, enerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem, iekļaušana tirgū.

Parlamenta gala balsojums par ziņojumu notiks plenārsesijā jūnija beigās.

“Es ceru uz likumdošanas priekšlikumiem no Eiropas Komisijas, kas, balstoties uz šo ziņojumu, paredzēs jau konkrētus ierosinājumus patiesi integrēta Eiropas enerģētikas tirgus vīzijas īstenošanai,” noslēgumā uzsvēra Kariņš.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu