Skip to main content

Linda Medene: Ejam balsot!

Tev taču nepatīk, ja kleitu vai kreklu tavā vietā izvēlas mamma!

Pašvaldību vēlēšanas notiek 1. jūnijā, bet vēlēšanu iecirkņi jau atvērti, un nobalsot var jau tagad. Var jau meklēt attaisnojumus – nevaru, negribu, neinteresē vai nav par ko balsot, bet kāpēc tomēr nenoslinkot un piedalīties?

1) Pilsoņa pienākums. Demokrātijā augstākā vara pieder tautai. Jau šobrīd pat parlamentā ir politiskā partija, kas svin 1934. gada 15. maija apvērsumu, nemulstot apgalvojot, ka autoritārs režīms nav nemaz tik slikts, jo tauta neesot pietiekami gudra, lai pieņemtu svarīgus lēmumus. Manuprāt, tauta ir gana gudra, lai izlemtu, vai tai ir svarīgas demokrātiskās brīvības, un dalība vēlēšanās ir viena no būtiskākajām šo brīvību izpausmēm un tautas varas apliecinājumiem.

2) Tā ir mūsu pašu izvēle! Mums nepatīk, ja kāds mums norāda, ko vilkt mugurā, pamāca vietā un nevietā, vēl vairāk mums nepatīk, ja kāds pieņem lēmumus mūsu vietā. Ja sestdien neiesim balsot, tad ļausim citiem izlemt mūsu vietā par to, kam skolās būs brīvpusdienas, kurus ceļus labos, kurus iztīrīs, un neskaitāmus citus jautājumus, ko ikdienā lemj pašvaldības deputāti.

3) Vēlēšanas ir sava veida izklaide, turklāt gana ekskluzīva. Pašvaldību vēlēšanas notiek tikai reizi četros gados, ja neaiziesim šoreiz, tad tāda iespēja būs tikai 2017. gadā. „Spēlēties” vēlēšanās nav iespējams, nav iespējams arī nopirkt biļetes uz tām kā uz teātra izrādēm, jāiet vai nu tagad, vai pienāciet pēc četriem gadiem. Un vēlēšanu process ir gana izklaidējošs – iecirknī var satikt kaimiņu, iepazīties ar meiteni no pretējās mājas, un varbūt pat satikt savu mūža mīlestību! (Nekad jau nevar zināt! :)) Tad vēl intriga ap saraksta un kandidātu izvēli, balsošanas kabīni un urnu – sanāk vesela ceremonija, kāpēc to palaist garām?

Un pats galvenais – Latvijas sabiedrības nacionālā īpatnība ir viedoklis par visu un visiem. Ko Tu teiksi, kad draugu vai radu ballītē visi kaismīgi pārspriedīs vēlēšanas, bet Tev nebūs, ko teikt, jo nepiedalījies? Vai tiešām Tev nav viedokļa?

Tad nu meklējam vien rokās pasi, noskaidrojam savu vēlēšanu iecirkni un
EJAM BALSOT!

Bloga autore:  Linda Medene

Dalies ar ziņu