Skip to main content

Ekonomikas ministrs ar tirgotājiem pārrunā situāciju ar augstajām degvielas cenām

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) šodien tikšanās laikā ar Latvijas Degvielu tirgotāju asociācijas pārstāvjiem pārrunāja aktualitātes nozarē, tostarp jautājumu par pēdējo mēnešu laikā piedzīvoto augsto degvielas cenu kāpumu.

Ministrs pēc tikšanās uzsvēra, ka degvielas cenu kāpums negatīvi ietekmē uzņēmējdarbību un mazina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, tāpēc šāda tikšanās bija nepieciešama un lietderīga.

A. Kampars: “Šobrīd esam pārvarējuši recesijas smagāko posmu. Ekonomika sāk atgūties, bet izaugsme vēl ir trausla un to var negatīvi ietekmēt jebkurš ārējs faktors, arī pēdējo mēnešu tendence sabiedrībai neizprotamu iemeslu dēļ palielināties degvielas cenām. Tāpēc ir jāturpina meklēt risinājumi. Ja nav iespējams tos atrast iekšējā tirgū, tad, iespējams, risinājumi ir jāmeklē vienoti Eiropas Savienībā.”

Tikšanās laikā ministrs ar LDTA pārstāvjiem vienojās, ka viens no risinājumiem būtu vēršanās pie Eiropas konkurences komisāra Žoakina Almunjas (Joaquín Almunia) ar lūgumu izvērtēt degvielas cenu samazināšanas iespējamību Eiropas līmenī. Tāpat jautājumu par degvielas cenām ministrs ir iecerējis pārrunāt ar kolēģiem no Baltijas, Polijas un Eiropas enerģētikas komisāru Ginteru Otingeru (Günther Oettinger).

Pēc tikšanās ministrs atzina, ka pilnīgu skaidrību par cenu veidošanās mehānismiem viesīs Konkurences padome, kura pašlaik pēta degvielas mazumtirdzniecības tirgu Latvijā.

Ministrs tikšanās laikā arī uzsvēra, ka valsts nodokļu politika attiecībā uz degvielu ir mērena. Salīdzinājumā ar citām ES valstīm Latvijā nodokļu ietekme uz cenām ir vidējā līmenī.

Dalies ar ziņu