Skip to main content

Ekonomikas ministrs sāk tikšanās ciklu ar uzņēmējus uzraugošām institūcijām

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens trešdien, 2. novembrī, sasaucis Tirgus uzraudzības padomes sēdi, uzsākot diskusiju un tikšanās ciklu ar komersantus uzraugošajām institūcijām, lai diskutētu par uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas mehānismiem un uzsāktu “konsultē vispirms” principa ieviešanu.

“Tirgus uzraudzības iestāžu galvenais pienākums nav sodīt, bet gan būt uzņēmēja uzticamam palīgam un sadarbības partnerim. Pēdējā laikā publiskotie stāsti par valsts un pašvaldību iestāžu attieksmi pret uzņēmējiem ir kritiski, tie ataino sodīšanas praksi kā ierastu tirgus uzraudzības mehānismu – tāda attieksme turpmāk būtu izskaužama,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrija Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas plāna ietvaros izstrādājusi “konsultē vispirms” principu, kas paredz valsts pārvaldes uzraugošajām institūcijām sniegt uzņēmumiem normu un prasību skaidrojumu, īpaši pirmreizēju pārkāpumu gadījumā, dodot termiņu nepilnību novēršanai. Principa ieviešana un īstenošana ļautu sasniegt labāku rezultātu normatīvo aktu ievērošanā uzņēmēju pusē, kā arī nodrošinātu efektīvāku un atvērtāku sadarbību starp valsts pārvaldes uzraugošajām institūcijām un komersantiem.

“Uzskatu, ka šobrīd uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā ir izvirzāmas trīs prioritātes. Visupirms, pēc iespējas plašāka principa “konsultē vispirms” ieviešana, īpaši svarīgi šis ir uzņēmējdarbības uzsākšanas jomā, jo kam gan citam, ja ne valsts un pašvaldību iestādēm, jaunie uzņēmēji var vaicāt padomu? Tāpat mums ir svarīgi maksimāli mazināt administratīvo slogu un ieviest virkni e-pakalpojumus, kas atvieglos ikdienu uzņēmējiem un paaugstinās Latvijas uzņēmējdarbības vides konkurētspēju,” turpina ministrs.

Sanāksmes laikā ministrs paudīs savu viedokli par aktuālākajām problēmām un prioritātēm uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, īpaši akcentējot principa “konsultē vispirms” ieviešanu.

Tāpat ministrs aicinājis uzraudzības iestādēm sniegt īsu informāciju par to plānotajām darbībām uzraudzības jomā; konsultēšanas, kontrolēšanas, sodīšanas mehānismiem un to proporciju; kā arī sniegt priekšlikumus par plānotajiem administratīvā sloga mazināšanas pasākumiem un pēc iespējas plašāku e-pakalpojumu ieviešanu.

Pirmā tikšanās notiks rīt, 2. novembrī, ar Tirgus uzraudzības padomi, kas ir konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt informācijas un viedokļu apmaiņu starp nepārtikas tirgus uzraudzības iestādēm. Padomes funkcijas ir izvērtēt situāciju tirgus uzraudzību reglamentējošo normatīvo aktu jomā, kā arī tirgus uzraudzības iestāžu sadarbībā un kompetences sadalē; un sniegt priekšlikumus, lai uzlabotu tirgus uzraudzības iestāžu uzraudzības un kontroles programmas) un to izpildi.

Padomē darbojas pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes un Nodokļu kontroles pārvaldes, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts augu aizsardzības dienesta, Veselības inspekcijas, Nacionālā veselības dienesta, Valsts darba inspekcijas, Valsts vides dienesta, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras, Valsts policijas un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas proves birojs”.

Papildus informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu