Skip to main content

Ekonomikas ministrs šodien ziņos valdībai par situāciju elektropiegādes atjaunošanā

Ekonomikas ministrs Artis Kampars 10.janvārī valdībai ziņos par situāciju ar elektropiegādes traucējumiem un postījumu novēršanas gaitu, tajā skaitā par mežizstrādes uzņēmumiem, kas devušies palīgā AS „Latvenergo” brigādēm.

Ekonomikas ministrijas vadības operatīvajā apspriedē šorīt saņemta informācija no AS „Sadales tīkli” par to, ka bez elektrības pašlaik ir aptuveni 8000 mājsaimniecību. Salīdzinājumā ar vakardienu, būtiski ir uzlabojusies situācija centrālajos rajonos, austrumu reģionā tā nav pasliktinājusies, vairāk bojājumu konstatēts Latvijas ziemeļaustrumu rajonos, īpaši Madonas un Jēkabpils apkārtnē.

Pēc AS „Sadales tīkli” informācijas, ārpus aizsargjoslām esošo koku izciršanā, kas bojājuši vai apdraud elektrisko tīklu gaisvadu līnijas, pašlaik iesaistītas 15 brigādes ar smago meža tehniku (harvesteriem un forvarderiem), kā arī 17 brigādes, kas strādā ar zāģiem. Darbos iesaistījušies lielākie mežistrādes uzņēmumi, to vidū „Latvijas Finieris”, „Latsin”, „Smiltenes MRS”, „Saldus mežrūpnieks” un citi.

Ekonomikas ministrijas operatīvās apspriedes par rīcību iespējami drīzai elektroenerģijas padeves atjaunošanai notiek katru dienu kopš Ministru kabineta lēmuma par ārkārtējas situācijas izsludināšanu 40 pašvaldībās. Pēc nepieciešamības apspriedēs tiek pieaicināti atbildīgo dienestu speciālisti.

Kā zināms, 2011. gada 6. janvāra Ministru kabineta sēdē, izsludinot ārkārtēju situāciju 40 Latvijas novados, Ekonomikas ministrijai tika uzdots nodrošināt ārpus aizsargjoslām esošo koku izciršanu, kas apdraud elektrisko tīklu gaisvadu līnijas un elektroenerģijas padevi sabiedrībai, to iepriekš saskaņojot ar Valsts meža dienestu un attiecīgo pašvaldību.
 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu