Skip to main content

Ēlerte dosies darba vizītē uz Tallinu

Atsaucoties uz Igaunijas kultūras ministres Laines Jēnesas (Laine Jänes) aicinājumu piedalīties 23. Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Tallinā, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte piektdien un sestdien būs darba vizītē Igaunijā. Tās laikā S. Ēlerte pirmo reizi tiksies ar Igaunijas un Lietuvas kultūras ministriem, kopīgi pārrunājot kultūras radošās industrijas attīstības iespējas. Divu dienu laikā kultūras ministre iepazīsies gan ar Igaunijas pieredzi kultūras radošās industrijas jomā, gan arī apmainīsies ar pieredzi integrācijas, kultūras un mediju jomā.

Piektdien kultūras ministrei paredzēta saruna par integrācijas jautājumiem ar Igaunijas Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieci starptautiskās sadarbības un kultūras daudzveidības jautājumos Anni-Lī Reimā (Anne-Ly Reimaa). Tāpat piektdien ministre tiksies ar Sabiedriskās Apraides Padomes priekšsēdētāju Andresu Jēsāru (Andres Jõesaar) un Igaunijas Kultūras ministrijas Mediju un autortiesību departamenta direktoru Pēteru Sokrūsu (Peeter Sookruus).

Piektdien vakarā ministre piedalīsies Tallinas mēra Edgara Savisāra (Edgar Savisaar) rīkotajā pieņemšanā Melngalvju brālības namā par godu Eiropas Kino akadēmijas balvu laureātiem .

Sestdien no rīta ministre tiksies ar Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas speciālistu Jīri Pihelu (Jüri Pihel), lai iepazītos ar ciparu televīzijas ieviešanas praksi Igaunijā, bet pēc tam Igaunijas Kultūras ministrijā notiks visu triju Baltijas valstu kultūras ministru tikšanās. Tās laikā ministrus iepazīstinās ar Tallinas – 2011.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu plānu, ministri pārrunās valstu nākamā gada darbības plānus kultūras jomā un radošās industrijas attīstību, kā arī pārrunās turpmāko sadarbību Baltijas kinematogrāfijas jomā, īpaši „Baltic Films” līguma ietvaros.

Pēc Baltijas valstu kultūras ministru tikšanās plānotas oficiālas pusdienas, kurās piedalīsies arī Eiropas Komisāre izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes jautājumos Andrula Vasiliu (Androulla Vassilliou).

Pēcpusdienā ministre apmeklēs Latvijas vēstniecību Igaunijā, bet vakarā piedalīsies Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā.

Dalies ar ziņu