Skip to main content

EP atbildīgā komiteja atbalsta viesabonēšanas tarifu atcelšanu

Šodien, 13. oktobrī, Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja ar nozīmīgu balsu vairākumu atbalstīja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē panākto vienošanos starp Eiropas Parlamentu, Komisiju un Padomi par mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu atcelšanu visā Eiropas Savienībā (ES) no 2017. gada 15.jūnija. Gala balsojums Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā plānots š. g. 28.oktobrī.

EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) aktīvi strādāja, lai panāktu Parlamenta politisko grupu atbalstu Latvijas prezidentūras piedāvājumam. Viņš uzsver: "Latvijas iedzīvotājiem tas nozīmēs ievērojami zemākus mobilo sakaru tarifus ceļojot uz ES dalībvalstīm. Jau pārejas periodā iedzīvotājiem būs jūtams ievērojams cenu pazeminājums, kas atsevišķos gadījumos varētu būt pat līdz četrām reizēm.”

Komitejas atbalstītā regula paredz viesabonēšanas atcelšanu no 2017. gada 15. jūnija, tas nozīmētu, ka, ceļojot ES, par telefona zvaniem, īsziņām un datu lietošanu ikviens ES iedzīvotājs maksātu savu mājas tarifu bez papildu viesabonēšanas izmaksām. Regulā tiek iekļauts arī "taisnīgas lietošanas princips", kas ietver periodisku ceļošanu, nevis cilvēkus, kas pastāvīgi dzīvo ārzemēs. Šī principa pielāgošana novērsīs ļaunprātīgu viesabonēšanas režīma izmantošanu un aizsargās industriju, ļaujot tai strādāt bez zaudējumiem un neceļot vietējos tarifus. No 2016. gada 30. aprīļa sāktos pārejas periods, kura laikā būtu jāmaksā mājas tarifs plus minimālā vairumtirdzniecības cena. Tāpat tā paredz vienotus tīkla neitralitātes standartus ES, kas nodrošinātu godīgu konkurenci visiem tirgus dalībniekiem.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu