Skip to main content

Finanšu ministrija piedāvās nākamajai valdībai pasākumu sarakstu, nevis vairākus budžeta variantus

Finanšu ministrija negatavo nekādus atsevišķus 2011. gada budžeta variantus, bet sagatavos jaunajai valdībai lēmumu pieņemšanai konsolidācijas priekšlikumus, kas apjomā pārsniedz nepieciešamo konsolidācijas apmēru. Valdība varēs no šī plašā piedāvājuma izvēlēties to, kas atbilst tās politikai un nostādnēm.

Atbilstoši valdības apstiprinātajam 2011. gada budžeta gatavošanas plānam ir gatavi vai top visi pamata dokumenti, kas arī ietvers iespējamos konsolidācijas priekšlikumus:

• Makroekonomiskās attīstības prognozes;

• Nodokļu politikas attīstības pamatnostādnes;

• Ēnu ekonomikas samazināšanas plāns;

• Labklājības sistēmas ilgtspējas koncepcija (gatavo Labklājības ministrija);

• Valsts pārvaldes funkciju izvērtēšana;

• Starptautiskā valūtas fonda ieteikumi par nekustamā īpašuma nodokli;

• Pasaules bankas ieteikumi par izdevumu optimizāciju.

Visi sabiedriskajā telpā apspriestie konsolidācijas priekšlikumi, kā nodokļu izmaiņas, funkciju audita rezultāti u.c., ar aprēķinātu fiskālo ietekmi tiks nodoti lēmuma pieņemšanai jaunajai valdībai.

Pēc trešā ceturkšņa rādītajiem tiks precizētas makroekonomiskās prognozes 2011. gadam, un atbilstoši tām būs iespējams gatavot valsts budžeta projektu ar attiecīgiem konsolidācijas pasākumiem.

Valdība intensīvi turpinās strādāt pie detalizēta konsolidācijas pasākumu kompleksa saraksta 2011. gadam, kas pārsniegs nepieciešamo konsolidācijas apjomu, lai jaunievēlētajam parlamentam un tā uzticību ieguvušajam Ministru kabinetam nekavējoši būtu iespējams pieņemt kvalitatīvus, izvērtētus un izsvērtus lēmumus.

Informācijas sagatavotājs:
Baiba Melnace
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr. 67083850; 29265135
[email protected] 

Dalies ar ziņu