Skip to main content

Finanšu ministrs mudina ES finanšu ministrus pārskatīt nacionālos regulējumus investīciju piesaistes šķēršļu novēršanai

Pēc Latvijas prezidentūras neformālās Ekonomisko un finanšu lietu padomes (ECOFIN) ministru sanāksmes pirmās sesijas finanšu ministrs Jānis Reirs aicina savus kolēģus – ES finanšu ministrus, atgriežoties mājās, pārskatīt savu nacionālo regulējumu, lai novērstu šķeršļus investīciju piesaistei.

“Kaut arī ekonomiskā situācija Eiropā uzlabojas, joprojām neatrisinātas problēmas ir zemais pieprasījums, pazemināta produktivitāte, kā arī nemainīgi augstais ilgtermiņa bezdarba līmenis. Tas liecina par neatliekamu vajadzību veikt strukturālas pārmaiņas, lai visā Eiropas Savienībā nodrošinātu izaugsmi, veicinātu investīcijas un nodarbinātību,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

ECOFIN sēdē finanšu ministri izskatīja jautājumus par ekonomisko situāciju ES un nepieciešamajām strukturālajām reformām visas Eiropas izaugsmes veicināšanai. Līdz šim reformas ir ieviestas novēloti vai to ieviešana tika atlikta. Krīze radīja nepieciešamību šīs reformas dalībvalstīs ieviest laikus un vienlaicīgi, kas ir grūti izpildāms uzdevums.

Būtiskākās reformas nepieciešamas darba tirgus un uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, lai nodrošinātu ilgtermiņa stabilitāti, kā arī uzņēmējdarbībai un investīcijām pievilcīgu vidi.

Finanšu ministrs norādīja, ka ļoti svarīgi šo reformu ieviešanai panākt nepieciešamo iedzīvotāju un sociālo partneru atbalstu. Tām ir jābūt detalizēti izvērtētām, kā arī balstītām uz reāliem datiem un iepriekšējo pieredzi.

“Bez pārdomātu strukturālo reformu ieviešanas katrā dalībvalstī atsevišķi nevar atgriezties pie ilgtspējīgas izaugsmes visā Eiropā kopumā. Ar šīm reformām Eiropa nedrīkst vilcināties! Tās ir nepieciešamas tagad! Mums ir jāstrādā, lai ES, tajā skaitā arī Latvija, būtu konkurētspējīgāka, neatpaliktu no citiem pasaules reģioniem un nodrošinātu pašreizējā dzīves līmeņa saglabāšanu ilgtermiņā,” pārliecināts J.Reirs.

Jānorāda, ka šajā jautājumā visu ES dalībvalstu finanšu ministri bija vienisprātis.

Šodien norisinās ECOFIN padomes otrā sesija. Tajā ministri diskutē par aktualitātēm saistībā ar Kapitāla tirgus savienības veidošanu un par darba plānu cīņai pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kas apdraud mūsu budžetu ieņēmumus.

Pasākuma video un foto materiāli pieejami

Papildus informācija:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas departamenta direktors
Tālr. 67083850
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu