Skip to main content

FM: valdībā atbalstītajam pedagogu algu palielinājumam finansējums tiks nodrošināts pilnā apmērā

Otrdien, 27. augustā Ministru kabinetā tika atbalstīti pedagogu algu palielināšanas noteikumi, kas paredz no šā gada 1. septembra piešķirt papildu finansējumu visiem pedagogiem, kas saņēmuši 3., 4. un 5. kvalitātes pakāpi. Tāpat valdība nolēma atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jaunās politikas iniciatīvas (JPI), tai skaitā pedagogu darba samaksas palielināšanai, uzdodot IZM precizēt papildu finansējuma sadalījumu pa pasākumiem.

„Uzklausot IZM nākamā gada prioritātes, valdība atbalstīja atalgojuma palielinājumu skolotājiem no šā gada 1. septembra. Tā ir svarīgākā ziņa Latvijas pedagogiem pirms mācību gada sākšanas. Par turpmāko finansējumu ir jālemj nozares ministrijai savas politikas ietvaros, bet jau tagad ir redzams, ka sistēma „nauda seko skolēnam” ir nepilnīga un tai ir nepieciešamas būtiskas izmaiņas,”norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

2014. gada valsts budžetā pedagogu kvalitātes piemaksām tika piešķirti 9,9 miljoni latu. Tāpat valdība arī lēma papildus rezervēt 3 miljonus latus, kas nepieciešamības gadījumā tiks sadalīti pēc tam, kad būs skaidri zināms skolēnu, kas uzsākuši jauno mācību gadu, skaits.

Finanšu ministrija (FM) uzskata, ka nav pieļaujama turpmāka pedagogu maldināšana par darba samaksas jautājumu it sevišķi, kad teju ir sācies jaunais mācību gads, jo pedagogu algas tika palielinātas jau 2012. gadā un tās turpinās paaugstināt pedagogiem, sākot ar 3. kvalitātes pakāpi no 1. septembra, kā arī 2014. gadā. 3. kvalitātes pakāpei paredzēta 8% piemaksa no zemākās pedagogu algas likmes, 4. pakāpei – 20%, bet 5. pakāpei – 25%.

Tāpat valdība nolēma, ka no nākamā gada pieaugs atalgojums sporta skolotājiem, piešķirot papildu finansējumu 700 tūkstošu latu apmērā, mācību priekšmetam „svešvaloda” apguvei no 1. klases 250 tūkstošu apmērā, finansējums tika paredzēts arī zinātnei 3,1 miljona latu apmērā, kā arī pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšanai 987 tūkstošu latu apmērā.

Tāpat valdība atbalstīja finansējuma palielinājumu zinātnei 2015. gadā un 2016. gadā – 8,6 un 11,6 miljonu latu apmērā. Mācību priekšmeta „svešvaloda” apguvei no 1. klases 2015. gadā un 2016. gadā paredzēts papildu finansējums 1 un 1,5 miljonu latu apmērā.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, FM ir nolēmusi stingri sekot līdzi piešķirtā finansējuma pedagogu algām sadalījumam, lai pārliecinātos, ka IZM kā atbildīgā nozares ministrija piešķirto finansējumu sadalīs atbilstoši noteikumos minētajam. Tāpat FM uzskata, ka turpmāk valsts budžetā ir jābūt sadalījumam, nosakot finansējuma apmēru, kas piešķirts darba algām un kas – piemaksām, lai pilnībā izslēgtu iespēju piemaksām piešķirto finansējumu izlietot citam mērķim, ko līdz šim ir īstenojusi IZM.

Informāciju sagatavoja::
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu