Skip to main content

Gavars: Ušakovs atzīst, ka Rīgas pašvaldībai ir brīvi dzīvokļi

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Rīgas Domē (RD) pārstāvētās partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāts Valdis Gavars informē, ka Rīgas mērs, pretēji agrāk sacītajam, vakar publiski atzina, ka pašvaldībai tomēr ir brīvi dzīvokļi. Ušakovs gan apgalvoja, ka lielākā daļa no tiem ir jāremontē, bet gadā pašvaldība varētu izremontēt aptuveni 200 dzīvokļu. Rīgas mērs arī apgalvoja, ka joprojām gaida pavasari, kad varēšot apkopot datus par brīvajiem dzīvokļiem.

Atgādinām, ka deputāts Gavars jau vairākkārt ir informējis RD Mājokļa un vides komiteju un griezies arī plašsaziņas līdzekļos, lai pievērstu uzmanību tam, ka Rīgā ir daudz brīvo dzīvokļu, kuru tehniskais stāvoklis ar katru mēnesi pasliktinās.

„Pirmkārt, pašvaldība neiegūst ienākumus no īres maksas, bet uzturēšana tomēr prasa izdevumus. Otrkārt, jo ilgāk šie dzīvokļi stāv pamesti, jo vairāk naudas būs jāieliek to remontā”, ne reizi vien ir atgādinājis deputāts. Valdis Gavars arī atkārtoti ir izteicis neizpratni, kādēļ dzīvokļus, kamēr vēl tiem ir jel kāda tirgus vērtība, pašvaldība nenodod privatizācijai.

 

Kā zināms, pēc atkārtotas deputāta vēršanās pie plašsaziņas līdzekļiem, RD Mājokļa un vides komitejas un Mājokļa un vides departamenta vadītāji publiski paziņoja, ka RD opozīcija apzināti melo un maldina sabiedrību. Tajā pašā laikā minētās amatpersonas ir izsūtījušas vēstules ar lūgumu informēt par brīvajiem dzīvokļiem un sola apkopot saņemto informāciju pavasarī.

„Tagad, pēc vairāku desmitu brīvo dzīvokļu apbraukāšanas, to esamību ir spiests atzīt arī Nils Ušakovs, bet gribētu atgādināt – ja divus gadus Domes koalīcija nebūtu izlikusies, ka nekā tāda nav, nopietni remontējamo dzīvokļu būtu daudz mazāk un nebūtu jātērē liela nodokļu maksātāju nauda to savešanai vismaz tādā kārtībā, lai ar tiem kaut ko varētu iesākt”, komentē Valdis Gavars. 

Dalies ar ziņu