Skip to main content

Iekšlietu ministre ar LAKRS priekšsēdētāju pārrunā nākamā VUGD priekšnieka amata kandidātu atlases kritērijus

Trešdien, 23. februārī plkst. 9.30 iekšlietu ministre Linda Mūrniece, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Ainars Pencis tikās ar Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība (LAKRS) priekšsēdētāju Juri Kalniņu.
Ministre šīs tikšanās laikā uzklausīja arodbiedrības priekšlikumus par nākamā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka kandidatūrām un pārrunāja to atlases kritērijus.

Tikšanās laikā tika nosaukti pieci iespējamie kandidāti – VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš; Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktors Normunds Plēgermanis, VUGD priekšnieka vietnieki Māris Ziemelis un Intars Zitāns.

Kā būtiskākie kritēriji tika minēti spēja komunicēt ar sabiedrību, kā arī autoritāte darbinieku vidū. J. Kalniņš uzsvēra arī, ka jaunajam VUGD priekšniekam būs nepieciešams aktīvi sadarboties ar reģioniem.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece un LAKRS priekšsēdētājs Juris Kalniņš vienojās izvērtēt nosauktos kandidātus un tikties šā gada 8. martā, lai nosauktu vienu vai divus pretendentus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka amatam.

Jāatgādina, ka VUGD priekšnieks ģenerālis A. Pencis ir pieņēmis lēmumu doties izdienas pensijā, tomēr pēc ministres lūguma līdz 1. aprīlim turpinās darbu, lai sekmīgi novadītu plūdu koordinācijas pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu