Skip to main content

Iekšlietu ministrijā tiksies barikāžu veterāni

Ceturtdien, 20. janvārī plkst. 10.30 Iekšlietu ministrijā notiks barikāžu 20. gadadienai veltītais svinīgais pasākums, kurā tiksies barikāžu veterāni un ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi tiks apbalvoti 67 iekšlietu nozares bijušie un esošie darbinieki.

„Iekšlietu nozares darbiniekiem bija nozīmīga loma barikāžu notikumos, tāpēc godināsim un pieminēsim gan tos, kuri brīvās Latvijas vārdā atdeva savas dzīvības, gan tos, kuri arī šodien ar saviem darbiem apliecina uzticību iekšlietu sistēmai,” norāda L. Mūrniece.

Ministre atzīst, ka ir svarīgi, lai vēsturiskie barikāžu notikumi nepaliek tikai pagātnē. Lai veicinātu barikāžu notikumu izpratni jauniešu vidē, Iekšlietu ministrija bija izsludinājusi Iekšlietu ministrijas darbinieku bērnu radošo darbu konkursu „Barikādēm 20”. Rītdienas pasākumā tiks apbalvoti šī konkursa uzvarētāji, kā arī būs apskatāmi konkursantu darbi.
Pasākumā arī tiks prezentēts barikāžu 20. gadadienai veltītais Iekšlietu ministrijas barikāžu dalībnieku atmiņu kalendārs „Barikādēm 20”, kurā apkopoti bijušo un esošo iekšlietu nozares darbinieku – barikāžu dalībnieku atmiņu stāsti. Barikāžu kalendāram savas spilgtākās un emocionālākās atmiņas par 1991. gada notikumiem uzticējuši bijušie iekšlietu ministri Aloizs Vaznis un Ziedonis Čevers, pensionēts ģenerālis Aloizs Blonskis, bijušais Bauskas milicijas darbinieks un tagad 1991. gada barikāžu muzeja vadītājs Renārs Zaļais, joprojām iekšlietu sistēmā strādājošie Guntars Marķitāns, Dzintra Matvejāne, Uģis Iskrovs, Juris Lakatiņš, Māris Domiņš, kā arī pensionētie Jānis Maskaļonoks, Atis Meibergs un Valerijs Markuns.

„Kalendārs „Barikādēm 20” ir unikāls vēsturisks materiāls, kurā apkopoti Iekšlietu ministrijas darbinieku atmiņu stāsti, – tā ir vēsturiska liecība, kura apliecina mūsu vēlmi apzināt savu vēsturisko mantojumu un nodot to nākamajām paaudzēm,”
norāda iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Svinīgajā pasākumā kā goda viesi piedalīsies arī 1991. gada barikāžu notikumos bojā gājušo iekšlietu ministrijas darbinieku Vladimira Gamanoviča un Sergejs Konoņeko ģimenes locekļi.

Jāatgādina, ka barikāžu atceres pasākumu laikā L. Mūrniece 20. janvārī piedalīsies arī Saeimas svinīgajā sēdē, kā arī ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa, kritušo piemiņas vietās un II Meža kapos.

UZMANĪBU! Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri vēlas piedalīties svinīgajā pasākumā, lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību telefoniski.
 


Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu