Skip to main content

Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Rīgā, Zaubē un Cēsīs

Ceturtdien, 20. janvārī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Rīgā, Zaubē un Cēsīs pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā pie Saeimas nama šādas piemiņas zīmes 20 rīdziniekiem pasniegs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pasākumā Iekšlietu ministrijā piemiņas zīmes 67 ministrijas esošajiem un bijušiem darbiniekiem pasniegs 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais un iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Apbalvošanas pasākumā Zaubē 60 Amatas novada iedzīvotājiem un pasākumā Cēsīs 107 Cēsu novada iedzīvotājiem barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes pasniegs rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 29 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999. gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Apbalvošana Iekšlietu ministrijā ceturtdien, 20. janvārī, notiks pulksten 10.30 ministrijas Lielajā konferenču zālē Čiekurkalna 1. līnijā 1.

Svinīgais pasākums ceturtdien pie Saeimas nama Jēkaba ielā notiks pulksten 12.30.

Apbalvošanas pasākums Amatas novada Zaubē 20. janvārī notiks pulksten 15.30 Zaubes pamatskolā.

Piemiņas zīmju pasniegšana Cēsīs ceturtdien, 20. janvārī, notiks Cēsu izstāžu namā, Pils laukumā 3, pulksten 18.00.

Apbalvojamo saraksti svinīgajiem pasākumiem Iekšlietu ministrijā, pie Saeimas nama, Amatas novada Zaubē un Cēsīs.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu