Skip to main content

IeM: valsts funkciju izvērtēšana veikta neprofesionāli un tai nav tālāka pielietojuma

Izvērtējot valsts funkciju auditoru ziņojumu par iespējām taupīt iekšlietu sistēmā, Iekšlietu ministrija (IeM) kategoriski iebilst pret izteiktajiem priekšlikumiem un norāda uz to, ka iekšlietu joma ir tā, kurā iepriekšējā gadā jau veiktas visas nepieciešamās strukturālās reformas un visi iespējamie samazinājumi jau veikti.

IeM uzskata, ka audits veikts neobjektīvi un neprofesionāli, nevērtējot funkcijas pēc būtības, bet pēc vienādiem  , piemēram, piedāvāts visus arhīvus apvienot zem vienas institūcijas, neņemot vērā, ka arhīvu funkcijas būtiski atšķiras. Nav iespējams apvienot Kultūras ministrijas arhīvus ar krimināllietu arhīviem. Tāpat nav iespējams apvienot pašvaldības policijas funkcijas ar valsts policijas funkcijām, jo nav prakses, ka pašvaldības budžets tiktu lietots valsts funkciju veikšanai un otrādi.

Auditoru ziņojumā nav ņemts vērā ekspertu viedoklis, kā arī iepriekšējo reformu rezultāti un vērtējumi. IeM uzskata, ka auditoru grupa veikusi darba imitāciju, skaidri zinot, ka neviens no ieteikumiem praktiski dzīvē nav realizējams un tā vienīgās sekas ir uztraukuma radīšana sabiedrībā un nozarēs strādājošajos. Iekšlietu ministrija piedāvā valsts budžeta ietaupījumu veikt uz Valsts kancelejas likvidācijas rēķina, kas gadā sastādīta aptuveni 2 miljonus latu, jo šī struktūra ir vienīgā, kura joprojām dublē citu valsts institūciju funkcijas.

Viktorija Šembele
Iekšlietu ministres padomniece 

Dalies ar ziņu