Skip to main content

Igaunijas un Somijas premjeri: Latvija ir apbrīnojams veiksmes stāsts

Valdis Dombrovskis un viņa vadītā valdība divu gadu laikā ir paveikusi ļoti nozīmīgu darbu, lai izvestu valsti no krīzes uz izaugsmes un attīstības ceļa, šodien, 6.augustā, VIENOTĪBAS partijas dibināšanas sapulcē video uzrunā pauda Igaunijas Ministru prezidents Andruss Ansips un Somijas Ministru prezidents Jirki Katainens.

„Valda Dombrovska valdība ir paveikusi ļoti labu darbu. Vēl tikai pirms diviem gadiem visi runāja par dziļu krīzi Latvijā. Tagad mēs varam teikt, ka krīze ir pārvarēta. Mēs varam runāt par Latvijas veiksmes stāstu,” savā uzrunā norādīja Ansips.

„Pirms diviem gadiem pēc notikušā ar „Lehman Brothers” budžeta deficīts Latvijā bija tuvu 20 procentiem, taču tagad tas pēc dažām prognozēm būs 3,8 procenti un nākamgad 2,5 procenti. Tas nozīmē, ka valsts finanses Latvijā jau tagad ir labā stāvoklī. Valda Dombrovska valdība krīzes laikā ir paveikusi ļoti labu darbu. Es vēlu visu labāko Valdim Dombrovskim un Latvijai,” pauda Igaunijas premjers.

Somijas premjers Jirki Katainens norādīja: „Es tiešām apbrīnoju Valda Dombrovska paveikto. Es ļoti labi atceros – pirms pāris gadiem, kad krīze sāka pārņemt Latviju, es tolaik biju Somijas Finanšu ministrs. Mēs sākām domāt – kā gan Latvija spēs atgūties no krīzes. Taču Latvija ir no labākajiem un fenomenālākajiem piemēriem tam, kā spēcīgs politiskais līderis var stingri pārvaldīt krīzes situāciju.”

„Es ceru, ka sekos publikācijas un analīze par to, kā tas ir paveikts Latvijā, jo par to ir jālasa citās pasaules valstīs, īpaši Eiropā. Dombrovskis ir parādījis spēcīgu līdera nostāju, viņš ir stingras fiskālās politikas piekritējs, kas ir uzticības pamats. Neskatoties uz to, ka cilvēki bija neapmierināti, valdība bija spiesta samazināt budžetu. Visi redzēja, ka lietas, kuras bija jāpaveic nozīmēs labāku nākotni. Tas ir palielinājis gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju uzticību. Tas tiešām ir apbrīnojams veiksmes stāsts,” savā uzrunā norādīja Kaitanens.

Kā iepriekš ziņots, šodien, 6. augustā, Valkā norisinās partijas VIENOTĪBA dibināšanas sapulce.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu