Skip to main content

JL krimināllietā apsūdzēto ziedojumus pārskaitījis no vardarbības cietušo sieviešu rehabilitācijai

Partija Jaunais laiks (JL), no plašsaziņas līdzekļiem uzzinot, ka personas, kas pirms vairāk nekā diviem gadiem veikušas ziedojumus partijai, šobrīd apsūdzētas krimināllietā par sutenerismu, no šīm personām saņemtos līdzekļus nekavējoties kā ziedojumu pārskaitījusi no vardarbības cietušo sieviešu rehabilitācijai resursu centrā sievietēm „Marta”.

JL norāda, ka, saņemot ziedojumus, partija vienmēr ievērojusi visas likumā noteiktās normas. Tomēr, ņemot vērā, ka ik gadu partijai finanšu līdzekļus ziedo vidēji trīs tūkstoši cilvēku un organizācijai nav pieejas informācijai par šo personu darījumiem, pārbaudīt katra ziedotāja darbību, diemžēl, nav iespējams.

JL vienmēr rūpīgi sekojis līdzi saņemto ziedojumu atbilstībai likumam un jebkuru neatbilstību gadījumā no ziedojumiem atteicies. 2009. gada pavasarī saņemtie ziedojumi no personām, kas pēc Latvijas televīzijas raidījuma „De facto” rīcībā esošās informācijas šobrīd gaida lietas iztiesāšanu, bijuši nelieli, partijas ikdienas darbībā un kampaņās nenozīmīgi. Ziedojumos tika saņemti 1500 lati, kas no kopējā 2009. gada ziedojumu un biedru naudu apjoma veido aptuveni 0,2%. Nekādus brīdinājumus no partiju finansēšanu uzraugošajām iestādēm JL nebija saņēmis. JL šobrīd veic arī iekšēju izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai kāds no partijas biedriem kontaktējies ar minētajiem ziedotājiem.

Par piecu partijas ziedotāju apsūdzību JL uzzinājis no plašsaziņas līdzekļiem un sākotnēji apsvēris iespēju saņemtos līdzekļus pārskaitīt atpakaļ ziedotājiem, taču kā situācijai atbilstošāku un noderīgāku pieņēma lēmumu no šīm personām saņemto naudu 1500 latu apjomā pārskaitīt organizācijai, kas aktīvi cīnās pret cilvēktirdzniecību, vardarbību pret sievietēm un nodrošina no vardarbības cietušo sieviešu rehabilitāciju.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas Jaunais laiks
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu