Skip to main content

Preses konferencē informēs par Doing Business 2012 rezultātiem

Jaunākais Pasaules bankas pētījums Doing Business 2012 liecina, ka Latvija ir to 12 valstu starpā, kur veiktās reformas būtiski sakārtojušas uzņēmējdarbības veikšanu, ierindojot Latviju 21. vietā no 183 pasaules valstīm. Par pētījumu plašāk Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pastāstīs piektdien, 21. oktobrī, preses konferencē.

Mediju pasākumā piedalīsies arī Pasaules Bankas vecākais ekonomists Marcins Pjatkovskis (Marcin Piatkowski), ekonomikas ministrs Artis Kampars un finanšu ministrs Andris Vilks.

Ziņojums liecina, ka šogad īstenotas 245 reformas 125 valstu ekonomikās, kas par 13 procentiem vairāk nekā iepriekšējā periodā, un Latvija ir starp tām valstīm, kas panākušas straujus uzlabojumus uzņēmējdarbības vides uzlabošanā. Salīdzinājumā ar Doing Business 2011 rezultātiem, Latvijas novērtējums uzlabojies par 10 vietām, vienlaikus apsteidzot Lietuvu (27. vieta) un Igauniju, kas ierindojusies 24. vietā.

Ziņojumā secināts, ka pasaules valstu ekonomikās turpinās reformas, kas palielina sabiedrības spēju veikt darījumus. Vienlaikus minēts, ka caurspīdīguma nodrošināšana, kā arī pieeja informācijai ir galvenie aspekti šajās reformās. Savukārt Latvija veikusi 4 svarīgas reformas, konstatēts Pasaules Bankas pētījumā. Ziņojumā minētas tādas reformas, kā atvieglota uzņēmējdarbības uzsākšana, samazinot uzņēmuma izveidošanas sākuma kapitāla prasības; vienkāršota pieteikuma procedūra elektrības pieslēguma ierīkošanai; vienkāršota nekustamā īpašuma reģistrācija, nodrošinot pieeju pašvaldību īpašumu nodokļu datu bāzēm; veikti uzlabojumi maksātnespējas normatīvajā regulējumā.

Informācija medijiem:

Preses konference notiks piektdien, 21. oktobrī, plkst. 9:00 Ministru kabineta ēkā, Preses konferenču telpā. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm vai iepriekš sazinoties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082922).

Par Doing Business
Saskaņā ar Doing Business 2012 pētījuma datiem, Latvija ir ierindota starp tām valstīm, kurās veiktās reformas ir atvieglojušas uzņēmējdarbības veikšanu. Latvijas valdības mērķis ir panākt, ka Latvija kā uzņēmējdarbībai un investīcijām labvēlīga valsts pētījumā Doing Business 2013 ierindojas starp vadošajām 20 valstīm (aplēses veiktas, pamatojoties uz Doing Business 2011. gada rādītājiem). Pētījums tiek veikts kopš 2003. gada. Pētījumā tiek analizēti 10 kritēriji, kas raksturo to, cik valstī sakārtota vide uzņēmējdarbības veikšanai, tostarp risinājumi maksātnespējas gadījumā, pārrobežu tirdzniecība, uzņēmējdarbības uzsākšanas procedūras. Tā veikšanai tiek piesaistīti ekonomikas analītiķi, pētnieki un eksperti no valsts un privātā sektora. Doing Business rezultāti ir viens no faktoriem, kurus ņem vērā investori, meklējot jaunas iespējas attīstīt savu biznesu.

Doing Business 2012 pētījumu skatīt šeit

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu