Skip to main content

JL par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirza Dombrovski

Partijas Jaunais laiks (JL) valde šodien, 9.jūnijā, izvirzījusi Valdi Dombrovski par partijas Ministru prezidenta amata kandidātu pēc 10.Saeimas vēlēšanām. Dombrovskim jāturpina vadīt valdību arī nākamā Saeimas sasaukuma laikā, lai arī pēc vēlēšanām saglabātu valsts izaugsmei svarīgo ekonomiskās atveseļošanās kursu, uzsver JL.

Pateicoties Dombrovska un viņa vadītā Ministru kabineta darbam, Latvija atkal piedzīvo izaugsmi pēc ilgu gadu politiskas bezatbildības un visatļautības un tai sekojošas, neizbēgamas ekonomikas lejupslīdes. Valsts tautsaimniecības attīstības rādītāji liecina, ka mūsu valsts ir uz pareizā ceļa. Dombrovska valdībai ir izdevies ne tikai stabilizēt situāciju valstī, bet arī nodrošināt tās izaugsmes atsākšanos ātrāk nekā prognozējuši eksperti, kas premjera paveikto nu min kā piemēru citām valstīm. Dombrovska valdības izvēlētā stratēģija valsts tautsaimniecības izaugsmes atjaunošanai ir bijusi pareiza, un tā jāturpina īstenot. Tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi šo virzienu saglabāt arī pēc Saeimas vēlēšanām, nenovirzīties un atkal nenonākt „trekno gadu” politiķu varas un naudas kāres gūstā.

Ne mazāk nozīmīga ir jaunas politiskās kultūras nostiprināšanās Latvijā. Dombrovskis pat mūsu valstij un tautai grūtos laikos spējis iekarot un saglabāt sabiedrības uzticību un atbalstu. Strādājot neatlaidīgi, profesionāli un godprātīgi, viņš pierādījis, ka ir mūsdienīgs un demokrātisks valstsvīrs – valdības vadītājs, kurš pat krīzes situācijās spējis nodrošināt grūtu un atbildīgu lēmumu pieņemšanu patiesi demokrātiskā veidā. Šāds valsts pārvaldības stils bijis retums pat daudz labākos laikos.

„Valdis Dombrovskis bija mūsu piedāvājums Latvijai pirms gada, un tāds viņš ir arī šobrīd. Ar savu pašaizliedzīgo, profesionālo un augsti vērtēto darbu, Dombrovskis atkal ir pacēlis latiņu ikvienam Latvijas politiķim. Profesionalitāte, patriotisms un cieņa pret saviem kolēģiem ir principi, kas, arī smagus lēmumus pieņemot, Dombrovskim ir ļāvuši iemantot sabiedrības uzticību,” izvirzot Dombrovski par Ministru prezidenta amata kandidātu, uzsver JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

JL deleģējis valdes priekšsēdētāju par partijas lēmumu informēt apvienības VIENOTĪBA valdi un aicināt apvienību šo jautājumu izskatīt.

Dalies ar ziņu