Skip to main content

JL un PS: RD neplāno risināt bērnudārzu jautājumu

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” deputāti rosinājuši palielināt līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Deputāti norāda, ka līdzfinansējuma apjoms būtu jāpalielina, jo pašvaldība viena bērna uzturēšanai tērē vairāk kā 100 latu, bet privāto bērnudārzu līdzfinansē tikai 30 latu apmērā.

Pirmdien, 31. maijā, notikušajā partiju „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” kopīgajā frakciju sēdē, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja E. Aldermane (LPP/LC) pauda pārliecību, ka atbalstīs līdzfinansējuma palielinājumu privātajiem bērnudārziem, pat ja priekšlikumu sagatavos opozīcija. Aldermanes kundze arī norādīja, ka darīs visu, lai pārliecinātu arī Aināru Šleseru par atbalstu šādai iecerei.

„Lai atvieglotu pozīcijas labo darbu izpildi, sagatavosim priekšlikumu par līdzfinansējuma piešķiršanu privātajiem dārziņiem” norāda deputāts O. Pulks.

JL un PS deputāti ir satraukti par Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas sacīto, ka RD neplāno būvēt vai remontēt iestādes, lai mazinātu rindas pašvaldības bērnudārzos.

Šobrīd rindā uz 2010. gada 1. septembri gaida 13 492 bērni, no kuriem tikai 7 154 bērni tiks uzņemti kādā no Rīgas pašvaldības pirmsskolas iestādēm. Tas nozīmē, ka ar vietu bērnu dārzā netiks nodrošināti vairāk kā 6000 bērnu.
 

Dalies ar ziņu