Skip to main content

JL un PS: RD politizē Rīgas skolu direktoru atlases procesu

Partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) deputāti Elmārs Vēbers un Jānis Mārtiņš Zandbergs ir neizpratnē par LPP/LC un SC deputātu rīcību Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, izskatot jautājumu par Rīgas pilsētas skolu direktoru iecelšanu amatā.

Opozīcijas deputātus satrauc, ka Rīgas Domē pretendentu apstiprināšanas process tiek politizēts un augsti kvalificētiem profesionāļiem ir liegta iespēja kļūt par izglītības iestāžu vadītājiem. Turklāt tādējādi veidojas arī negatīva attieksme pret konkursu noriti pašvaldībā, jo pretendentiem netiek radīti skaidri un saprotami savstarpējās konkurences apstākļi.

Šodien, 13. maijā, Izglītības, kultūras un sporta komitejā netika apstiprināti Rīgas Vingrošanas skolas un Rīgas 34. vidusskolas direktoru amatiem izvirzītie pretendenti. Rīgas Vingrošanas skolas direktora amatam konkursa komisija virzīja Aivaru Plāti, bet Rīgas 34. vidusskolas direktora amatam – Elitu Freiju .

Izšķirošā izrādījās komitejas vadītājas E. Aldermanes (LPP/LC) nostāja, kura balsojumā par abiem pretendentiem atturējās, tā arī nespēdama deputātiem argumentēt savu rīcību.

Līdzšinējā kārtība Domē paredz, ka direktoru konkursā pieteiktās kandidatūras izvērtē direktoru konkursa komisijā un apstiprina RS Prezidija sēdē.

Deputāti Vēbers un Zandbergs norāda arī uz sakritību, ka neievēlētie direktori ir latviešu tautības pedagogi.

 

Dalies ar ziņu