Skip to main content

Viņķelis vēršas prokuratūrā par zaudējumiem Rīgas pilsētas pašvaldībai

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, deputāts Juris Viņķelis šodien, 14. maijā, Latvijas Republikas Prokuratūrai nosūtījis iesniegumu ar lūgumu izvērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcību un Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu pārkāpumus par prettiesiski pieņemtajiem Rīgas Domes lēmumiem, kas pašvaldībai radījuši vairāk kā 50 tūkst. latu lielus zaudējumus.

2009. gada 26. novembrī pēc RD opozīcijas frakciju deputātu iniciatīvas tika sasaukta Domes ārkārtas sēde, taču deputāti balsojot noraidīja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredzēja uzdot RD priekšsēdētājam izvērtēt zaudējumu rašanās apstākļus un regresa kārtībā piedzīt tos no vainīgajām amatpersonām.

Viņķelis uzskata, ka prettiesiskie Domes lēmumi par izpilddirektoru atbrīvošanu no amata ir radījuši demokrātiskā un tiesiskā valstī nepieļaujamu stāvokli, kad pašvaldības deputāti ar saviem lēmumiem rada zaudējumus pašvaldībai, kurus tā ir spiesta segt no nodokļu maksātāju naudas.

Dalies ar ziņu