Skip to main content

JL un PS: „zelta tiltam” gatavo „zelta pievedceļus”

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti pieprasa informēt par samazināto Dienvidu tilta 3. kārtās būvniecības izmaksu apmēru.

Deputāti nosūtījuši vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, kurā lūguši informēt par samazināto Dienvidu tilta 3. kārtās būvniecības izmaksu apmēru un pamatot publiskajā telpā paustos apgalvojumus, ka Eiropas Savienības līdzfinansējumu neizdosies piesaistīt.

2009. gada novembrī, Satiksmes departaments informēja deputātus, ka saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbu izmaksas var tikt pārskatītas un, ka Dienvidu tilta 3. kārtas būvniecības izmaksas tiks pārskatītas sākot ar 2010. gada jūniju.

Opozīcijas deputāti ir neizpratnē kāpēc izmaksu samazinājums netiek atspoguļots Rīgas pašvaldības budžetā 2011. gadam. Tāpat nav zināms, tieši cik un vai vispār pašvaldībai izdevies ietaupīt pārskatot tilta 2. kārtas būvniecības izmaksas. Dzirdēts vien tas, ka veikti papildus darbi, par kuriem nav prasīta papildus samaksa.

JL un PS deputāti jau vērsuši RD vadības uzmanību uz nesamērīgi lielo 2011. gada Rīgas budžeta deficītu 52 miljonu latu apmērā, kas viena gada laikā „noēdīs” visus iepriekšējo gadu laikā krātos uzkrājumus.

Sabiedrībai tiek noklusēts fakts, ka Rīgas pašvaldībai 2012. gadā, uzņemto kredītsaistību izpildei būs nepieciešami vairāk kā 40 miljoni latu, bet 2013. gadā – vairāk kā 50 miljoni latu.

Neraugoties uz Rīgas milzīgo kredītsaistību apmēru, domes priekšsēdētājs nav izvirzījis šo projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu apguvei, bet plāno uzņemties jaunas kredītsaistības.

Opozīcijas deputāti ir satraukti par domes vadības vieglprātīgo attieksmi pret Rīgas nodokļu maksātājiem, uzņemoties saistības, kuras, visticamāk, nevarēs izpildīt un Rīgas atslēgu vajadzēs atdot svešiem kungiem.

Tā vietā lai vadītu Rīgas pilsētas pašvaldību, Ušakova kungs nodarbojas ar komentāru rakstīšanu par valdības darbu, tādējādi novēršot sabiedrības uzmanību no pašvaldībā risināmajām problēmām. Rīga ir vienīgā pašvaldība, kas negatavo budžeta konsolidāciju.

Dalies ar ziņu