Skip to main content

Kampars dosies darba vizītē uz Vāciju

Šodien, 13. aprīlī, noslēdzoties ES Konkurētspējas ministru padomes neformālajai sanāksmei Budapeštā, Ungārijā, ekonomikas ministrs Artis Kampars dosies darba vizītē uz Berlīni, Vācijas Federatīvajā Republikā.

Vizītes Vācijā ietvaros A.Kampars tiksies ar Vācijas ekonomikas un tehnoloģiju ministrijas valsts sekretāru Berndu Pfafenbahu (Dr. Bernd Pfaffenbach), lai pārrunātu divpusējās ekonomiskās sadarbības paplašināšanas, enerģētikas u.c. jautājumus, kā arī plānoto Vācijas ekonomikas ministra vizīti Latvijā ar uzņēmēju delegāciju un biznesa foruma norisi.

Tāpat Berlīnē ekonomikas ministrs ar uzrunu – referātu „Latvijas ekonomiskās sadarbības nozīme ar Baltijas jūras reģiona valstīm” piedalīsies Hamburgas tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības seminārā par Latviju un Baltijas jūras reģionu, pētījuma „Baltijas jūras reģions kā vienota ekonomiskā telpa” ietvaros.

Vizītes ietvaros A. Kampars plāno tikties ar vairāku Vācijas uzņēmumu pārstāvjiem.

Ekonomikas ministra darba vizītē Vācijā piedalās arī 12 Latvijas uzņēmēju pavadošā delegācija, kas pārstāv tādas nozares kā kokrūpniecība, kosmētikas, elektroiekārtu ražošana.
Ministra vizīte Vācijā noslēgsies 15. aprīlī.

Papildinformācija par sadarbību ar Vāciju:
2010. gadā Vācija bija Latvijas 3. lielākais tirdzniecības partneris (4. lielākais eksporta un 3. lielākais importa partneris).Latvija uz Vāciju eksportēja preces 2010. gadā gada par 537,7 milj. EUR (kas ir par 31,4% vairāk nekā 2009. gadā), bet no Vācijas importēja preces par 823,4 milj. EUR (kas ir par 26,7% vairāk nekā 2009. gadā).

Latvijas pakalpojumu eksports 2010. gadā uz Vāciju sastādīja 155,7 milj. EUR (kas ir par 2,1% mazāk nekā 2009. gadā), bet no Vācijas pakalpojumu imports sastādīja 109,2 milj. EUR (kas ir par 10% mazāk nekā 2009. gadā).

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem Vācijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 2010. gadā bija 426,4 milj. EUR (5,2% no kopapjoma), kas Vāciju ierindoja 5. vietā ārvalstu investoru sarakstā. Galvenās nozares, kurās uzkrātas investīcijas 2010. gadā ir elektroenerģija, gāzes un ūdens apgāde (32%), operācijas ar nekustāmo īpašumu (24%), apstrādes rūpniecība (17%), vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība (10%), ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde (6%).

Latvijas investori Vācijā 2010. gadā nav investējuši un Latvijas investīciju apjoms sastādīja -8,7%. Līdz šim Latvijas investīcijas Vācijā ir ieguldītas operācijās ar nekustāmo īpašumu (83%), apstrādes rūpniecībā (14%), vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā (3%).

Latvijā darbojas 1036 uzņēmumi ar Vācijas kapitāla līdzdalību.

Informāciju sagatavoja:
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

 

Dalies ar ziņu