Skip to main content

Kampars guvis ieskatu par Krievijas ekonomikas aktualitātēm un attiecībām ar ES

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) vakar, 18.jūnijā, piedalījās Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā, kurā vairāki tūkstoši augstas valsts amatpersonas un uzņēmēji no visas pasaules diskutēja par aktuāliem jautājumiem ekonomikā.

Sanktpēterburgas Starptautiskais ekonomikas forums notiek katru gadu un jau vairāk kā desmit gadus pulcē vadošos uzņēmējus, ekonomistus un politiķus no dažādām pasaules valstīm.

Pēc foruma ekonomikas ministrs A.Kampars atzina, ka Sanktpēterburgas forums kļuvis par starptautiski nozīmīgu notikumu, kurā iespējams gūt ieskatu par aktualitātēm Krievijas ekonomikā un tās starptautiskajām ekonomiskajām attiecībām ar citiem starptautiskiem spēlētājiem, tostarp Eiropas Savienību. “Trīs dienas Sanktpēterburga ir vieta, kas vienkopus pulcē pasaules vadošos politiķus un uzņēmējus, lai kopīgi diskutētu par aktuāliem jautājumiem un rastu jaunas idejas valstu ekonomiskās izaugsmes veicināšanai un dažādu līmeņu sadarbības stiprināšanai, ” pauda Kampars.

Forumā šogad piedalījās vairāk kā 1000 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm un vairāk kā 1100 no Krievijas – ministri, vēstnieki, zinātnieki un pētnieki, kā arī uzņēmumu vadītāji.

Forumā tika apspriesti vairāki Latvijai nozīmīgi ekonomiskās attīstības jautājumi. A.Kampars piedalījās diskusijā par Krievijas – Eiropas Savienības sadarbības jautājumiem „Krievija un ES investīciju laukā: partneri vai konkurenti”, detalizētāk runājot par valsts institūciju un starptautisko organizāciju lomu investīciju piesaistē un aizsardzībā. Tāpat A.Kampars piedalījās sesijās par globālo enerģētikas un gāzes tirgus nākotni un jaunizveidotās Krievijas – Kazahstānas – Baltkrievijas muitas ūnijas darbību.

A.Kampars starptautiskajā ekonomikas forumā piedalījās pēc Krievijas Federācijas ekonomiskās attīstības ministres Elvīras Nabiuļinas uzaicinājuma.

Papildus informācija par Starptautisko ekonomikas forumu Sanktpēterburgā pieejama www.forumspb.com.

Evita Urpena
EM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
T.:67013193

Dalies ar ziņu