Skip to main content

Kampars: investīciju aizsardzības līgums ir nākamais uzņēmējiem nozīmīgais solis Latvijas un Krievijas ekonomiskajā sadarbībā

Latvija ir apņēmusies bez kavēšanās veikt iekšējās procedūras, lai uzņēmējiem nozīmīgi starpvalstu līgumi, ko Latvija un Krievija parakstīja pagājušā gada nogalē Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes ietvaros Krievijā, stātos spēkā nākamgad, tā šodien, uzrunājot Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sēdes dalībniekus, norādīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Kā zināms, 2010. gada nogalē Latvijas Valsts prezidenta V. Zatlera un uzņēmēju vizītes laikā Krievijas Federācijā tika parakstīti vairāki starpvalstu līgumi, tai skaitā par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, kas ir būtiski tieši uzņēmējiem.

„Lietišķās sadarbības padome, kas formulē uzņēmēju intereses un viedokli starpvalstu sadarbībai, ir ļoti veiksmīgs formāts un liels atbalsts Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas darbā. Valdībām ir jāieklausās uzņēmējos, jo viņi ir tie, kuri rada darba vietas un nodrošina valstu izaugsmi. Uzskatu, ka nākamais nozīmīgais uzdevums ir abām valstīm vienoties par investīciju aizsardzības līgumu,” uzsvēra A. Kampars.

Ministrs atzīmēja, ka Lietišķās sadarbības padomes sēde šodien Liepājā notiek vienlaikus ar Eiropas Savienības un Krievijas ikgadējo samitu, kas veltīts ekonomiskajai sadarbībai un norisinās Ņižņijnovgorodā. Samita darba kārtībā ir ES un Krievijas pirms gada uzsāktā iniciatīva par modernizācijas partnerību, par ko divpusējas sadarbības deklarācijas Krievija līdz šim jau noslēgusi ar vairākām ES valstīm. „Rīt šāda deklarācija tiks parakstīta arī ar Latviju, līdz ar to kļūsim par pirmo no Baltijas valstīm, kas pievienojusies ES nu Krievijas kopējai iniciatīvai, kuras nolūks ir starpvalstu ekonomisko sadarbību padarīt vēl plašāku un dziļāku,” norāda ministrs.

Pēc ministra teiktā, Latvijas un Krievijas ekonomiskajā sadarbībā pašlaik aktuālākie jautājumi ir transporta un tranzīta, kā arī robežšķērsošanas jautājumi. Nozīmīgi ir veicināt reģionālo sadarbību, tādēļ simboliski, ka abu valstu valdību pārstāvji un uzņēmēji šoreiz tiekas Liepājā.

Kā informējām iepriekš, š. g. 9. un 10. jūnijā Liepājā notiek piektā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas sēde, Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības padomes sanāksme un abu valstu uzņēmēju biznesa forums, ko organizē Ārlietu un Ekonomikas ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Liepājas pilsētas dome. Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas darbu vada līdzpriekšsēdētāji – Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Artis Kampars un Krievijas Federācijas transporta ministrs Igors Levitins.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ekonomikas ministra padomniece
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu