Skip to main content

Kampars: Latvijā ražoto preču un pakalpojumu konkurētspēju nosaka kvalitāte

Latvijā ražotās preces un pakalpojumi var saglabāt konkurētspēju un iegūt atpazīstamību pasaules tirgos, pateicoties kvalitātei, izstādes „Ražots Latvijā” atklāšanā sacīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

„Šādi dažādas nozares apvienojoši kompleksi pasākumi ir sava veida „termometrs”, kas rāda uzņēmējdarbības un ražošanas „temperatūru” Latvijā. Ir gandarījums par precēm un produktiem, kas Latvijā tiek ražoti tradicionāli un iztur grūtus laikus, tāpat kā par jauniem, inovatīviem produktiem un pakalpojumiem, kas rodas varbūt tieši tāpēc, ka cilvēki spēj domāt netradicionāli, neordināri. Valdības uzdevums ir radīt priekšnoteikumus uzņēmējdarbības veicināšanai un domāju, ka šogad tam labs piemērs ir atbalsta programma mikrouzņēmumu veidošanai,” norādīja A. Kampars.

Pēc ministra domām, apsveicami, ka izstādes, kurās demonstrē Latvijā radīto un ražoto dažādās nozarēs – no pārtikas un kosmētikas līdz interjera priekšmetiem un tehnoloģiskām iekārtām, kļūst par tradicionāliem pasākumiem un notiek jau divas reizes gadā. Tāpat veiksmīgs ir izstādes „Ražots Latvijā” formāts, kas ļauj vietējam patērētājam vienuviet ne tikai iepazīt Latvijas ražojumus, bet tos arī iegādāties.

Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka 2010.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās palielinājās par 12,6%. Lielākais pieaugums vērojams koksnes izstrādājumu, elektrisko un elektronisko iekārtu, metālizstrādājumu, ķīmisko produktu un tekstilizstrādājumu ražošanā.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
tel. 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu