Skip to main content

Kanādas ārlietu ministrs uzsver gatavību aizsargāt katru Latvijas kvadrātcentimetru

11. jūlijā darba vizītes laikā Rīgā notika Kanādas ārlietu ministra Stefana Diona (Stéphane Dion) un Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās, kurā abas amatpersonas pārrunāja NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu Latvijā izvietot NATO bataljona kaujas grupu, ko vadīs Kanāda.

“Kanādas ārlietu ministra vizīte notiek ļoti nozīmīgā laikā – 25 gadus pēc Latvijas un Kanādas diplomātisko attiecību atjaunošanas. Latvija augstu novērtē Kanādas sniegto atbalstu bēgļiem no Latvijas pēc Otrā pasaules kara. Vēlos arī pateikties par Kanādas atbalstu Latvijas iestāšanās sarunās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu turpmākajam Visaptverošā Ekonomikas un tirdzniecības līguma (Comprehensive Economic and trade Agreement/CETA) ratifikācijas procesam starp Kanādu un Eiropas Savienību.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka jau tuvākajā laikā ir jānotiek abu pušu intensīvam praktiskajam darbam, lai lēmumi saistībā ar Kanādas vadīto NATO bataljona kaujas grupas izvietošanu Latvijā tiktu ieviesti līdz 2017. gada sākumam.

Kanādas ārlietu ministrs apliecināja, ka Kanādas bruņoto spēku izvietošanas Latvijā mērķis ir nodrošināt veiksmīgu NATO atturēšanas politikas īstenošanu un apliecināt draudzību, solidaritāti un gatavību aizsargāt katru Latvijas kvadrātcentimetru. “Kanāda ir lepna sniegt savu palīdzību Latvijai kā draugs, sabiedrotais un viesis,” pauda S. Dions.

S. Dions īpaši atzīmēja Kanādas nemainīgo atbalstu Latvijai. “Kanāda ir paudusi atbalstu Latvijai gan 1921. gadā, atzīstot Latvijas Republiku, gan 1940. gadā, neatzīstot Latvijas inkorporāciju PSRS, gan 1991. gadā, esot pirmā no G7 valstīm, kas atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu, gan paužot atbalstu Latvijas uzņemšanai NATO un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā,” sacīja S. Dions.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu