Skip to main content

Rīgā steidzami jāpalielina bērnudārzu pedagogu algas

Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputātes Sarmīte Ēlerte un Baiba Brigmane ir nosūtījušas vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, kurā aicina uzdot Finanšu departamentam aprēķināt, kāds finansējums ir nepieciešams, lai no 2016. gada 1. septembra paaugstinātu pirmsskolas iestāžu pedagogu algas līdz 680 eiro mēnesī.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdēs deputātes vairākkārt no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbiniekiem ir saņēmušas skaidrojumu, ka šķērslis atvērt jaunas pirmsskolas izglītības iestāžu grupas ir tieši pirmsskolu pedagogu trūkums. Deputātes uzsver, ka zemais pedagogu atalgojuma līmenis ir pamata iemesls, kādēļ Rīgā vēl joprojām ir rindas uz vietām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

5. jūlijā valdības apstiprinātais pedagogu darba samaksas modelis nosaka, ka pirmsskolu pedagogu atalgojuma palielinājums līdz 680 eiro notiks no 2017. gada 1. septembra. Pašvaldībām, kurām pašlaik nebūs finansiālu iespēju nodrošināt pedagogu darba samaksas pieaugumu, pārejas periodā būs ļauts minimālo atalgojumu maksāt 560 eiro apmērā. Deputātes uzskata, ka Rīgas pilsētas spēkos, nosakot prioritātes atbilstoši rīdzinieku interesēm, ir iespējams palielināt pirmsskolu pedagogu algas līdz 680 eiro mēnesī jau no 2016. gada 1. septembra.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu