Skip to main content

Kariņš: EK ir jāpiešķir papildu pilnvaras, lai stiprinātu Eiropas energodrošību

Brisele, 22. septembris. Šodien Eiropas Savienības komisārs klimata politikas un enerģētikas jautājumos Migels Ariass Kanjete, tiekoties ar Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komisijas deputātiem, uzsvēra, ka Eiropai nepieciešama energoresursu diversifikācija un konkurence, līdz ar to vairāku Eiropas energokompāniju noslēgtā vienošanās ar “Gazprom” par “Nord Stream 2” gāzesvada projektu ir jāizvērtē.

EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) vairākkārt ir uzsvēris, ka Eiropas Komisijai (EK) steidzami jāvirza izmaiņas likumdošanā, lai iegūtu spēcīgus ieročus cīņai pret “Nord Stream 2” projektu. “Pastāv aizdomas, ka noslēgtais “Nord Stream 2” projekta līgums paredz ekskluzivitāti pieejai šim gāzesvadam un tas ir pretrunā ES likumdošanai. EK ir jāpiešķir papildu pilnvaras, lai tā varētu piekļūt līgumiem, kas slēgti starp lielajām energokompānijām,” norāda K. Kariņš.

Tikšanās laikā komisārs M. Kanjete apstiprināja, ka Eiropas Komisija (EK) nāks klajā ar likumdošanas priekšlikumiem, lai nodrošinātu gāzes piegāžu drošību, kas arī dos iespēju EK vērsties pret “Nord Stream 2”.

Neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar “Gazprom” par “Nord Stream 2”, kas faktiski palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja. Šis projekts nozīmētu, ka Ukraina tiktu pilnībā izslēgta kā tranzītvalsts, jo Krievijas gāzes piegādes varētu apiet Ukrainu un līdzvērtīgs gāzes apjoms tiktu piegādāts caur Vāciju.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu