Skip to main content

Kariņš: EP komiteja atbalsta Igaunijas pievienošanos eiro

"Šodien Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā notika balsojums par Parlamenta ziņojumu, kas liecina, ka nav sagaidāmi šķēršļi Igaunijas uzņemšanai eirozonā" uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (JL, ETP).

EP komitejas balsojumā 40 deputāti atbalstīja ziņojumu, savukārt divi deputāti balsoja pret ziņojuma projektu.
K.Kariņš norāda, ka pārliecinošais balsojums un kolēģu izteikumi par Igaunijas pievienošanos eirozonai apstiprina, ka Igaunijā eiro tiks ieviests jau 2011.gada 1.janvārī. Tas ir pozitīvs signāls visam Batijas reģionam un apliecina, ka Māstrihtas kritēriju izpilde tiek atalgota ar iespēju ieviest eiro.

Jau iepriekš EP norisinājās diskusija, kurā deputāti atzinīgi novērtēja Igaunijas sasniegto un uzsvēra, ka ar zemāko valsts parāda līmeni Eiropā tā var būt labs paraugs citām valstīm. Tika norādīts, ka šim lēmumam ir politiska nozīme, jo laikā, kad valda šaubas par eiro spēju pastāvēt, tiek apliecināts, ka par spīti panikai finanšu tirgos Eiropas Savienība spēj pieņemt atbildīgus lēmumus. Deputāti sprieda, ka Igaunija nav drauds eirozonai un ka problēmas atsevišķām eirozonas valūtas valstīm, nevis tām valstīm, kas grasās pievienoties.

EP galīgo lēmumu pieņems nākamajā sesijā, kas notiks Strasbūrā no 14. līdz 17.jūnijam.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Dalies ar ziņu