Skip to main content

Kariņš uzsver Dānijas prezidentūras paveikto virzībā uz vienotu Eiropas enerģētikas politiku

Strasbūra, 4. jūlijs, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) lielākās un ietekmīgākās Parlamenta frakcijas – ETP – vārdā pateicās Dānijas prezidentūrai par paveikto, atzīmējot tās veikumu enerģētikas jomā.

Uzrunājot klātesošo Dānijas premjerministri Helli Torningu – Šmiti, Eiropas Komisijas prezidentu Hosē Manuelu Barroso un EP deputātus, K. Kariņš uzsvēra Dānijas prezidentūras lielāko izaicinājumu – veltīt uzmanību ne tikai ekonomikas un finanšu krīzes risināšanai, bet arī citiem jautājumiem. It īpaši K. Kariņš uzsvēra paveikto enerģētikas jomā – virzību uz vienotu Eiropas enerģētikas politiku. Tas palielinās energoapgādes drošību, samazinās CO2 izmešus un palīdzēs samazināt Eiropas energoatkarību no importētiem resursiem.

K. Kariņš uzsvēra, ka Dānijas prezidentūras vadībā ir risināta gan energoefektīvitātes likumdošana, gan likumdošana par energopiegādēm no trešajām valstīm, par kuru Parlaments balsos septembrī.

“Likumdošanā par energoapgādes piegādēm no trešajām valstīm Dānijas prezidentūra saskārās ar ļoti lielu pretestību no citām dalībvalstīm. Vairums dalībvalstu nevēlējās šo likumdošanu pieņemt vispār. Pateicoties Dānijas prezidentūrai ir panākts kompromisa variants, par kuru Parlaments septembrī varēs nobalsot un kurš tomēr mūs virzīs tuvāk vienotai enerģētikas politikai,” norādīja Kariņš.

Dānija vadīja Eiropas Savienības prezidentūru no š. g. 1. janvāra līdz 30. jūnijam un Eiropas Parlamenta plenārsesijā notika debates par Dānijas prezidentūras laikā paveikto. K.Kariņš ciešā sadarbībā ar Dānijas prezidentūru Eiropas Parlamentā un Padomē virzīja likumprojektu „ES informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā”, kas ir pirmais nozīmīgais solis ES likumdošanā, lai izveidotu vienotu dalībvalstu enerģētikas ārpolitiku.

Ar 1. jūliju ES prezidentūru ir pārņēmusi Kipra.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu