Skip to main content

KNAB uzsāk pārbaudi par iespējamo interešu konfliktu satiksmes jomā Rīgā

Balstoties uz partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Olafa Pulka pieprasījumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir uzsācis pārbaudi, vai, apstiprinot RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļa amatā, nav pārkāpts labas pārvaldības princips un saskatāms amatpersonas interešu konflikts.

Pamatojoties uz “Rīgas domes Satiksmes departamenta nolikuma” 7.2.apakšpunktu, Satiksmes departamenta funkcijās ietilpst pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu un pasažieru komercpārvadājumu pārraudzība, koordinēšana un kontrole.

 

“Satiksmes departamenta direktors Jakrins nedrīkst pārbaudīt “Rīgas satiksmi”, kur valdes loceklis ir tas pats Jakrins,” uzskata Olafs Pulks.

 

Pēc medijos pieejamās informācijas RP SIA “Rīgas satiksmes" valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija saņēma desmit pieteikumus. Komisija, kuras sastāvā bija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova, Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktors Jānis Liepiņš, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, Rīgas domes Personāla nodaļas vadītāja Rita Logina un Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes priekšniece Ilze Spūle-Statkus, nolēma valdes locekļa amatam nominēt Emīlu Jakrinu.

 

Dalies ar ziņu