Skip to main content

Kompensēs vētras nodarītos zaudējumus

Trešdien, 11. augustā, finanšu ministrs Einars Repše tikās ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu (RAPLM) ministri Dagniju Staķi, lai pārrunātu iespējas sniegt pašvaldībām finansiālu atbalstu pēc postošās vētras reģionos. Abi ministri vienojās, ka no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem iespēju robežās tiks sniegta palīdzība pašvaldībām.

Finanšu ministrs jau pirmdien pilnvērtīgi un detalizēti tika informēts par vētras nodarītajiem postījumiem Latvijas reģionos, tāpēc tikšanās laikā uzsvēra: „Latvijas reģionos ir notikusi liela nelaime, tāpēc iespēju robežās no valsts budžeta tik piešķirts finansējums vētras nodarīto postījumu novēršanai. Primāri pašvaldībām ir jānodrošina saviem iedzīvotājiem pagaidu risinājums, lai dabas stihijas skartajiem cilvēkiem dzīvēs apstākļi nepasliktinātos vēl vairāk.”

Tikšanās laikā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre vēl nevarēja nosaukt aptuvenus aprēķinus, kādā apmērā būs nepieciešams finansējums, lai segtu vētras nodarītos zaudējumus pašvaldībām. Ministri vienojās, ka (RAPLM) tuvākajā laikā apzinās visas pašvaldības, kuras ir skārusi vētra un iesniegs Finanšu ministrijā (FM) detalizētus aprēķinus. FM paātrināti izvērtēs iesniegto pieprasījumu, lai jautājumu varētu virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā.

Šobrīd valsts budžeta programmā „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” pieejamais finansējums ir 277 000 latu. Ministri panāca abpusēju vienošanos, ka no esošā finansējuma daļēji tiks rezervēti līdzekļi pašvaldībām, lai kompensētu vētras nodarītos zaudējumus.

RAPLM ir rūpīgi jāizvērtē pašvaldību sagatavotie aprēķini, kā arī to detalizēta pamatotība, lai FM savas kompetences ietvaros varētu tos izskatīt paātrinātā kārtībā.

Informācijas sagatavotājs:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr.: 67083994
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu