Skip to main content

Kristovskis apmeklē starptautisko tūrisma izstādi “Balttour 2011”

Svētdien, 13. februārī, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis apmeklēja starptautisko tūrisma izstādi – gadatirgu "Balttour 2011". Viņš izstādes veidotājiem izteica atzinību par plašo piedāvājuma klāstu, kā arī aicināja vietējos uzņēmējus vairāk strādāt pie kompleksiem atpūtas risinājumiem, lai ārvalstu tūristiem varētu piedāvāt ne tikai nakstmājas un ēdienu, bet aizraujošu pasākumu programmu vairākām dienām. Tas prasa arī lielāku uzņēmēju sadarbību vienam ar otru un spēku apvienošanu.

Izstādē ar savu stendu piedalījās arī Ārlietu ministrijas, kur bija iespēja saņemt informāciju par drošu ceļošanu un rīcību nokļūstot ārkārtas situācijās ārvalstīs. Stenda apmeklētāji tika aicināti izmantot diennakts ārkārtas situāciju tālruni 29287398, ja ir iekļuvuši problemātiskās vai krīzes situācijās ārvalstīs, kā arī bezmaksas informatīvo tālruni 80005905, lai saņemtu ceļošanai nepieciešamo informāciju.

Ārlietu ministrijas darbinieki aicināja ceļot gribētājus reģistrēties Konsulārajā reģistrā, lai krīzes gadījumā operatīvi varētu saņemt nepieciešamo palīdzību no Latvijas vēstniecībām ārvalstīs. Tika sniegta arī informācija par iespēju vērsties pēc palīdzības jebkuras citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecībā, ja attiecīgajā valstī nav Latvijas pārstāvniecības.

Izstādes apmeklētāji izrādīja lielu interesi par Ārlietu ministrijas ieteikumiem gan kā sagatavoties pirms ceļojuma, gan kā rīkoties ārkārtas situācijās ceļojuma laikā. Daudzi apmeklētāji ĀM pārstāvjiem izteica pateicību par ministrijas sniegto atbalstu Ēģiptes nemieru laikā. Ārlietu ministrijas stendu apmeklēja ap 1700 apmeklētāju.

Dalies ar ziņu