Skip to main content

Kristovskis dodas pirmajā darba vizītē uz ASV

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis no 19. līdz 23.februārim uzturēsies darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs. Šī būs viņa pirmā vizīte ASV ārlietu ministra kapacitātē. Vizītes laikā ministrs tiksies ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni (Hillary Clinton), ASV Aizsardzības departamenta, ASV Valsts departamenta un Nacionālās Drošības padomes augstām amatpersonām un ASV Aizsardzības Loģistikas aģentūras direktoru viceadmirāli Alenu Tomsonu (Alan Thompson).

Ministrs teiks uzrunu ASV Vācijas Maršala fondā, kā arī apmeklēs Komunisma upuru memoriālu un Holokausta muzeju Vašingtonā. Vizītes ietvaros paredzētas Ģ.V.Kristovska tikšanās ar Amerikas latviešu sabiedrību un tās vadītājiem.

Sarunu laikā Vašingtonā paredzēts apspriest Latvijas-ASV attiecību stratēģiskās sadarbības tālāko nostiprināšanu, tai skaitā, nemilitāro preču piegādēs uz Afganistānu, Eiropas un ASV partnerības jautājumus, kā arī aktuālos starptautiskos un reģionālos politiskos, drošības un ekonomikas procesus. Tiks pārrunāta divpusējā politiskā un ekonomiskā sadarbība, īpaši, enerģētiskās drošības un alternatīvo enerģijas avotu izmantošanā.

Ņemot vērā starpparlamentāro kontaktu veidošanas nepieciešamību starp jaunievēlētajiem Saeimas un ASV Kongresa deputātiem, ministra vizītē piedalīsies arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar ASV parlamentu priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš.

Vizītes gaitā plānots apspriest iespējamo pasākumu loku, atzīmējot šogad apritošu divdesmitgadi kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm.

 

Dalies ar ziņu